baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiks w muzeum Polin


Między 21 a 23 października 2016 roku w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się kolejna edycja Festiwalu MADE IN POLIN. W programie znalazł się również komiks.
Komiksowo. Festiwal MADE IN POLIN
wystawa i warsztaty, wstęp wolny, 21-23 października 2016 r., Muzeum POLIN

Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu Made in POLIN będą międzykulturowe zapożyczenia: to, co cytowane, przekształcane, a czasem zawłaszczone. W kulturze popularnej i wysokiej, w życiu codziennym i sztuce. Nie zabraknie też komiksu. Będzie żartobliwie i poważnie.

CZYTELNIA KRESKI – pokaz plansz komiksowych z kolekcji POLIN
Ta niezwykła ekspozycja pokazuje, jak problematyka relacji polsko-żydowskich ujmowana jest w sztuce komiksowej ostatnich lat. Zobaczymy kilkanaście sygnowanych plansz komiksowych ze zbiorów Muzeum POLIN wraz z komiksami.
Ekspozycja będzie składała się fragmentów powieści graficznych, takich jak: "Powstanie. Za dzień, za dwa" z rysunkami Krzysztofa Gawronkiewicza według scenariusza Marzeny Sowy, "Zaduszki" Rutu Modan, czy „Naród zatracenia” z rysunkami Mariusza Sołtysika według scenariusza Macieja Świerkockiego.
Na wystawie będzie można zobaczyć plansze z multimedialnego zbioru komiksów „Historie i kreski”, narysowanego przez Jacka Michalskiego do scenariusza Moniki Powalisz (projekt edukacyjny Muzeum POLIN) oraz „Przemianę”, namalowaną akwarelami przez Olgę Wróbel do scenariusza Moniki Powalisz.
Dodatkową atrakcją będą rysunki satyryczne Marka Raczkowskiego z „Przekroju” oraz Tomasza Leśniaka i Rafała Skarżyckiego z „Gazety Wyborczej” .
Zapraszamy również na spotkania z artystami komiksowymi oraz kuratorem wystawy Przemysławem Kanieckim, które odbędą się 22-23 października, godz. 11.00, 13.00, 15.00, 17.00 i 19.00.
21 października, godz. 10.00 – 18.00, 22-23 października, godz. 10.00 – 20.00, wstęp wolny
Wystawa potrwa do 4 grudnia.

Michalski_polin


WARSZTATOWO KOMIKSOWO – warsztaty dla dzieci i rodziców
Lubicie czytać komiksy? A chcielibyście sami stworzyć swój własny komiks? Zapraszamy na aktywne i twórcze warsztaty. Do wyboru – rysowanie pod okiem autorów znanych komiksów, tworzenie animacji poklatkowej i zabawa w teatr. Inspirację znajdziemy w legendach, których pełno jest na naszej wystawie stałej. Poszukamy słów, dźwięków, obrazów, obiektów i stworzymy z nich własne historie. Na wszystkich uczestników warsztatów czekają niespodzianki oraz poczęstunek.
23 października godz. 11.00, miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia”, wstęp wolny, obowiązują zapisy
Szczegółowy program wydarzeń skierowanych dla rodziców z dziećmi

Polin[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-