NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Narysuj komiks - warsztaty z Danielem Chmielewskim


W każdy czwartek września - rozpoczynając od przyszłego tygodnia w godzinach 17:30 - 21:30 w Warszawie odbywać się będą warsztaty komiksowe z Danielem Chmielewskim "Narysuj komiks". Koszt - 60 złotych za pojedyncze czterogodzinne zajęcia.
Czytasz? Piszesz? Rysujesz? Uderz w medium komiksowe. Naucz się, co przekazywać i jak. Oto warsztaty z rysownikiem i scenarzystą Danielem Chmielewskim!

Co będziesz umieć po warsztatach? Będziesz znać sposoby wykorzystywania komiksu w nauce, w opisie zjawisk psychologicznych, społecznych i historycznych. Jeśli piszesz i rysujesz, zyskasz krytyczne spojrzenie na każdy element twojej pracy, dzięki czemu będziesz lepiej komunikować się z czytelnikiem, czytelniczką.

Co będzie się działo na warsztatach? Pierwsza godzina to część teoretyczna: omówienie istotnych zagadnień i przyjrzenie się przykładom (będą dostępne albumy komiksowe). Pozostałe trzy godziny to ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia.
Tematy, które zostaną poruszone: Postać, anatomia, mimika; Ruch w kadrze i między kadrami; Kompozycja elementów w kadrze i na stronie; Liternictwo, dymki, narracja – komunikacja z czytelnikiem; Scenariusz paska komiksowego i krótkiej formy; Proces powstawania komiksu – od adaptacji pomysłu/scenariusza, przez szkic, po końcowy produkt; Przygotowanie do publikacji (druk / internet); Techniki – ołówek, cienkopis, komiks czarno biały i kolorowy, kolorowanie w komputerze i farbami.

20160908chmielewski

Prowadzący zapewnia indywidualne podejście, co pozwoli każdej osobie rozwijać te umiejętności, które chce. Daniel będzie do dyspozycji mailowej przez cały okres trwania kursu!

Materiały: Każda osoba uczestnicząca może przynieść ze sobą te materiały, z którymi czuje się dobrze – cienkopisy, ołówki, kredki, akwarele, urządzenie elektroniczne z programem do rysowania. Na miejscu będą papier, ołówki, gumki, kredki, cienkopisy.

Czas i miejsce: Zajęcia odbywają się w czwartki, od 17:30 do 21:30.
Terminy zajęć to: 8.09, 15.09, 22.09, 29.09.
Miejsce warsztatów podamy osobom, które się zapiszą.

Cena: 60 zł od osoby za pojedyncze zajęcia (4h).
Cały cykl: 230 zł od osoby.

Zapisy: multiprops@op.pl, 882116464

O prowadzącym: Daniel Chmielewski – urodzony w 1983 r. w Berlinie. Dzieciństwo spędził w Australii. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autor albumów komiksowych „Zostawiając powidok wibrującej czerni”, „Zapętlenie”, scenarzysta komiksu „Podgląd” (narysowanego przez Marcina Podolca), rysownik zeszytu „Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży” do scenariusza Katarzyny Szaulińskiej. Jego komiksowa adaptacja książki Olgi Tokarczuk, „Anna In w grobowcach świata” będzie miała premierę w 2017 roku. Prowadził wiele warsztatów komiksowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dotyczyły m. in. kompozycji w komiksie, adaptacji wiersza, liternictwa i współpracy scenarzysty, rysownika i wydawcy.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-