Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Cel! Pal! Czyli historia broni w komiksowych kadrach


Od 17 września w Muzeum Techniki i Komunikacji „Zajezdnia Sztuki” w Szczecinie będzie można oglądać kolejną wystawę Wojtka Łowickiego - tym razem ten kurator motywem przewodnim ekspozycji uczynił broń w komiksie.
Muzeum Techniki i Komunikacji „Zajezdnia Sztuki” w Szczecinie zaprasza na premierową wystawę z cyklu „Cztery pory roku z satyrą i komiksem” Wojtka Łowickiego

17 sierpnia – 25 września 2016 r., ul. Niemierzyńska 18 A

Na wystawie przyjrzymy się pewnej niebezpiecznej rzeczy, ale towarzyszącej człowiekowi od zarania dziejów - w czasach wojen, ale i podczas pokoju. Chodzi mianowicie o "broń". Zobaczymy jak to się zaczęło, w jakich okolicznościach powstała pierwsza i kolejne jej rodzaje. Przewędrujemy w tym celu przez wszystkie epoki. Zajrzymy do jaskiń ludzi pierwotnych, podejrzymy chińskich alchemików, przypadkiem wynajdujących proch, i idąc jego śladem trafimy do średniowiecznej Europy, gdzie panował etos rycerski, kiedy każdy rycerz miał panią swego serca, a swój miecz za przyjaciela. Odwiedzimy muszkieterów, którzy swoją nazwę wywiedli nie od słynnego w ich wykonaniu fechtunku rapierem, lecz od strzelających muszkietów. Będziemy świadkami zwycięstwa Jagiełły pod Grunwaldem, walk polskiej husarii i kawalerii. Wspomnimy tragiczne losy kampanii wrześniowej, ale i będziemy razem z aliantami świętować triumf w Berlinie.

Dowiemy się jaka broń jest najszybsza, najlepsza, najpopularniejsza, a jaka ma szansę być używana w przyszłości. Wszystko to na podstawie ciekawych przykładów, okraszone mnóstwem ciekawostek, a przede wszystkim fragmentami efektownych komiksów najlepszych autorów. Do tego nieco satyrycznego ujęcia tematu, również w wykonaniu mistrzów gatunku. Na ekspozycji również zagadki i niespodzianki!

Zatem życzymy miłego oglądania i dobrej zabawy!

celpal_szczecinviii16

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-