baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe w Częstochowie


27 lipca 2016r. w godzinach 15:00-19:00 w ramach Willi Kreatywnych Działań w częstochowskim Centrum Promocji Młodych (Willa Generała, Al. Wolności 30) odbędą się Warsztaty komiksowe prowadzone przez Daniela Chmielewskiego.
27 lipca 2016r. – W RAMACH WILLI KREATYWNYCH DZIAŁAŃ: Warsztaty komiksowe – g. 15.00–19.00 – W pakiecie wakacyjnych zajęć warsztatowych w Willi Generała tradycyjnie nie może zabraknąć spotkania z komiksem. Tym razem motywem przewodnim będzie współpraca. Warsztaty zaczną się od krótkiego wprowadzenia prezentującego, na czym polega praca zespołowa w przypadku tworzenia komiksów. Odpowiemy na pytanie, jak współpracują ze sobą scenarzysta, rysownik i konsultanci. W ramach sprawdzenia teoretycznych założeń w praktyce, uczestnicy będą mieli za zadanie napisać krótki scenariusz, a następnie dobrać się w pary i zaadaptować scenariusz innego uczestnika do formy komiksowej. Zajęcia zakończy dyskusja na temat nie tylko samych prac, ale i wyniesionych doświadczeń.

Prowadzący: Daniel Chmielewski – urodzony w 1983 r. w Berlinie. Dzieciństwo spędził w Australii. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autor albumów komiksowych „Zostawiając powidok wibrującej czerni”, „Zapętlenie”, scenarzysta komiksu „Podgląd” (narysowanego przez Marcina Podolca), rysownik zeszytu „Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży” do scenariusza Katarzyny Szaulińskiej. Twórca krótkich form, głównie eseistycznych i autobiograficznych. Publikuje na blogu „Pub pod Picadorem”.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: karta-Willa-Kreatywnych-Działań 2016 (DOC)

Zgłoszenia należy dostarczyć do Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30)


[Ystad za cpm.muzeumczestochowa.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-