baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa komiksu: Afryka - wielka podróż Kazika


Od dzisiaj do 10 września w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej (ul. Słowackiego 25) można oglądać wystawę plansz z komiksu "Afryka - wielka podróż Kazika" (komiks ukazał się w 2008 roku jako dodatek do Małego Gościa Niedzielnego). MCK ogłosiło również konkurs dla dzieci na komiks "Wakacyjna przygoda".
Dzięki współpracy Miejskiego Centrum Kultury i Muzeum Zabawek i Zabaw w Kielcach zapraszamy od 26 lipca 2016 na wystawę komiksu dla dzieci (i nie tylko) pt. „Afryka - Wielka podróż Kazika” to barwna opowieść o polskim podróżniku, który w latach 1931-1936 samotnie przemierzył rowerem Afrykę. Przed Kazimierzem Nowakiem nikt czegoś podobnego nie dokonał. Pamięć o zapomnianym polskim podróżniku przywrócił Łukasz Wierzbicki, wydając zbiór reportaży i listów Nowaka, na podstawie których powstał komiks dołączony do listopadowego wydania "Małego Gościa Niedzielnego". Serdecznie zapraszamy na poznanie kawałka historii niezwykłego człowieka, w rysunkach Łukasza Wierzbickiego.

20160726skarzysko

Wystawa pozostanie z nami do 10 września, wtedy też podczas finisażu odbędą się warsztaty komiksu, ale o tym jeszcze napiszemy z dużym rozwinięciem. Teraz natomiast przy tej okazji, ogłaszamy konkurs plastyczny na wykonanie pracy zachowując zasady komiksu, czyli krótko, czekamy na propozycje waszych komiksów, a temat to „Wakacyjna przygoda”, wszelkie info o konkursie w regulaminie. Zachęcamy do udziału, bo jak konkurs to nagrody.REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIOWA (PDF)
REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIOWA (DOC)


Afryka - wielka podróż Kazika

Afryka - wielka podróż KazikaScenariusz: Łukasz Wierzbicki
Rysunki: Paweł Kołodziejski
Data wydania: Listopad 2008
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Cena: dodatek do pisma
Wydawnictwo: Mały Gość Niedzielny


Bezpłatny dodatek do listopadowego numeru katolickiego pisma dla dzieci "Mały Gość Niedzielny". Komiks opisuje wyprawę Kazimierza Nowaka do Afryki w latach 1931-36. Polski podróżnik przemierzył sam rowerem Afrykę.


Komiks „Wielka Przygoda Kazika” to barwna opowieść o polskim podróżniku, który w latach 1931-1936 samotnie przemierzył rowerem Afrykę.
Przed Nowakiem nim nikt czegoś podobnego nie dokonał. Pamięć o zapomnianym polskim podróżniku przywrócił Łukasz Wierzbicki, wydając zbiór reportaży i listów Nowaka.

Na ich podstawie których powstał komiks dołączony do listopadowego wydania Małego Gościa.

„Przejęty jestem lekturą książki Kazimierza Nowaka” pisał mistrz reportażu, Ryszard Kapuściński, który w 2006 roku odsłonił na poznańskim dworcu tablicę upamiętniającą wyczyn Nowaka. „To zupełnie niezwykła książka ze względu na treść i osobę autora (...) którą włączam jako stałą pozycję do swoich wykładów, rozmów, refleksji na temat reportażu zagranicznego. Oby zajęła ona stałą pozycję na listach klasyki polskiego reportażu”


[ze strony Małego gościa niedzielnego]
[Ystad za mck.skarzysko.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-