NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Miguel W Cervantesie. Teatr cudów - wystawa komiksu i ilustracji


W czwartek, 14 lipca, o godz. 18:00. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) odbędzie się wernisaż wystawy Miguel W Cervantesie. Teatr cudów - wystawa komiksu i ilustracji (Miguel En Cervantes. El retablo de las maravillas - exposición). Wystawę będzie można oglądać do 28 września.
14 lipca - 28 września

Założeniem wystawy komiksu i ilustracji "Miguel W Cervantesie: Teatr cudów" jest zaznajomienie publiczności z osobą Miguela de Cervantesa - fascynującą postacią historyczną przyćmioną nieco przez ogromną sławę stworzonych przez siebie dzieł i postaci literackich. By osiągnąć ten cel, przedstawiamy komiks opracowany na podstawie "Teatru cudów" (El retablo de las maravillas) Cervantesa; elementy fikcji literackiej zostały tu zestawione z sekwencjami biografii pisarza, obrazującymi jego przeżycia i pasje.

20160714krakow

Wystawa wykazuje również jak bardzo współczesna była twórczość teatralna Cervantesa, znanego przecież przede wszystkim ze swych osiągnięć na polu powieściopisarstwa. Adaptację komiksową "Teatru cudów", jednego z ośmiu intermediów pióra Miguela de Cervantesa wydanych w tomie "Osiem komedii i osiem intermediów" (1615) i przeniesionych na scenę dopiero po śmierci autora, stworzył David Rubín. Historia ta stanowi nić przewodnią wystawy i dzieli ją na trzy akty teatralne. Wątki poruszone w komiksie stanowią punkt wyjścia dla opowieści o nieznanych szerzej epizodach z życia Cervantesa, zilustrowanych przez Miguelanxo Prado.

Wystawa jest owocem współpracy pomiędzy AC/E (Hiszpańską Akcją Kulturalną), Wspólnotą Autonomiczną Madrytu, Ambasad Hiszpanii w Polsce, Instytutem Cervantesa oraz Wojewódzką Publiczną Biblioteką w Krakowie.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 14 lipca, o godz. 18:00.

Wydarzenie organizowane z okazji 400-lecia śmierci Miguela de Cervantesa. #400Cervantes

Wstęp wolny


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-