NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Konungahela 1136. Słowiańska wyprawa


Kilka dni temu - 25 czerwca - nakładem wydawnictwa Triglav ukazał się komiks "Konungahela 1136. Słowiańska wyprawa". Zapraszamy do rozwinięcie newsa po więcej szczegółów. 3 lipca podczas "Urodzin Szczecina" w Ogrodzie Różanym (Pawła Jasienicy 8), odbędzie się spotkanie ze scenarzystą komiksu - Igorem D. Górewiczem.
Konungahela 1136 – Słowiańska wyprawa" - spotkanie autorskie z Igorem D. Górewiczem, g. 12:00 - 14:00

Spotkanie z autorem komiksu, który opisuje dzieje potężnej wyprawy wendyjskiego księcia Racibora na królewski gród w Norwegii. Autentyczna historia zapisana w islandzkiej sadze przez Snórriego Sturlasona ukazuje szczegóły taktyki i organizacji wojskowej pomorskich Słowian, działanie wywiadu, sztabu, współdziałanie formacji – floty, konnicy, piechoty. Barwnie maluje sceny walki na łodziach, pojedynków strzelców wyborowych, bohaterskich odsieczy i tchórzliwego rejterowania, szału bitewnego i desperacji obrońców.


Konungahela 1136. Słowiańska wyprawa

Konungahela 1136. Słowiańska wyprawaScenariusz: Igor D. Górewicz
Rysunki: Bartłomiej Baranowski
Wydanie: I
Data wydania: 25 Czerwiec 2016
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 56
Cena: 35 zł
Wydawnictwo: Triglav
ISBN: 978-83-6258-61-34


W 880. rocznicę najazdu na Konungahelę 1136-2016. Dzieje potężnej wyprawy wendyjskiego księcia Racibora na królewski gród w Norwegii. Autentyczna historia zapisana w islandzkiej sadze przez Snórriego Sturlasona. Ukazuje szczegóły taktyki i organizacji wojskowej pomorskich Słowian, działanie wywiadu, sztabu, współdziałanie formacji – floty, konnicy, piechoty. Barwnie maluje sceny walki na łodziach, pojedynków strzelców wyborowych, bohaterskich odsieczy i tchórzliwego rejterowania, szału bitewnego i desperacji obrońców.

[opis wydawcy][Ystad za triglav.com.pl, saa.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-