baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe TuKomiks w Artetece


W czwartek 9 czerwca od godziny 19:00 odbędą się kolejne z cyklicznych warsztatów komiksowych w krakowskiej Artetece (ul. Rajska 12). Darmowe warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku 13-17 lat. Warsztaty odbywają się co tydzień.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza TuKomiks – cykliczne warsztaty komiksowe w Artetece. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 9 czerwca o godzinie 17.00!

Celem spotkań jest przybliżenie tematyki komiksu, tego czym jest i jakich środków używa. Uczestnicy warsztatów, podczas wielu interesujących ćwiczeń, będą mieli okazję zaprezentować i rozwinąć swoje umiejętności artystyczne, nauczą się pracy w grupach, oraz jak przygotować się do tworzenia komiksu (projekt postaci, pisanie scenariusza, dobieranie narzędzi i środków artystycznych. W cyklu planowane są spotkania z profesjonalnymi autorami komiksów internetowych (m.in. Tomasz „Spellcaster” Grządziela, Igor Wolski, Konrad „Koko” Okoński, Jan „Skarża” Skarżyński, Jan Wiśniowolski), na których opowiedzą o swojej twórczości, swoim systemie pracy nad komiksami, jak i współpracy z osobami trzecimi np. z wydawnictwami.

20160609tuKomiks

Jeśli paracie się grafiką, wystawiacie się w internetowych galeriach, prowadzicie webkomiksy – czujcie się zaproszeni. Jeśli macie wolny czas, chęć rysowania komiksów i pozytywne nastawienie - to właśnie Was szukamy.

Miejsce spotkania: Arteteka, 3 p.

Grupa wiekowa: 13-17lat

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy: z dopiskiem TuKomiks.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, można ją uzyskać bezpłatnie na I piętrze Arteteki WBP w Krakowie lub w budynku głównym Biblioteki, na parterze w pokoju nr 6.

WAŻNE!

Osoby niepełnoletnie mogą być zapisane na podstawie: dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej oraz pisemnego poręczenia rodzica lub opiekuna prawnego na druku zobowiązania Biblioteki. Rodzic lub opiekun prawny podpisując formularz zapisu okazuje dokument (ze zdjęciem) potwierdzający tożsamość. Nieletni powyżej 13 roku życia mogą zapisywać się samodzielnie pod warunkiem dostarczenia poręczenia oraz kopii dokumentu tożsamości (do wglądu), o którym mowa powyżej.

karta zapisu

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


[Ystad za rajska.info]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-