baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty scenopisarskie z Rafałem Skarżyckim


W sobotę 4 czerwca w godzinach 10:00-16:00 w warszawskiej StoryLab Pro (ul. Ludwika Krzywickiego 34) odbędą się warsztaty scenopisarskie z Rafałem Skarżyckim "HUMOR! Poważna sprawa". Koszt - 170 złotych. Obowiązują zapisy.
Warsztaty: HUMOR! Poważna sprawa

Producenci filmowi na całym świecie wiedzą, że salwy śmiechu w sali kinowej, to grube miliony na koncie. W końcu funny is money!

Tylko jak napisać komedię, która szczerze rozbawi widzów? Jak skonstruować komediowych bohaterów i fabułę? Czym różni się sitcom od serialu komediowego? W jaki sposób konstruować komediowe sceny?

Tego wszystkiego można się nauczyć – to nie żart! W końcu humor, to poważna sprawa!

Celem warsztatów jest zrozumienie czym jest komedia w filmie, poznanie różnic między konstruowaniem komediowych bohaterów i fabuł w przypadku komedii fabularnych, seriali komediowych i sitcomów.

Uczestnicy opanują podstawowe narzędzia komediopisarskie, przećwiczą tworzenie bohaterów komediowych, a także opanują pisanie scen komediowych.
PROGRAM WARSZTATÓW:

4 czerwca 2016, g. 10:00 - 16:00

Część teoretyczna – wykładowa (2 godziny)

1. Czym jest komedia? Czym różni się pisanie komedii od pisania skeczy, żartów? Rodzaje form komediowych: komedia, serial komediowy, sitcom.

2. Narzędzia komedii:

antybohater
wygrywanie
metaforyczne relacje
positive action
prosta i kręta droga
aktywne emocje
Przerwa 30 min.

Część warsztatowa. (3 godziny)

1. Tworzenie bohaterów komediowych – praca indywidualna, omówienie, ocena efektów (po 5 minut dla uczestnika).

2. Tworzenie scen komediowych – praca w grupach, czytanie scenariusza, omówienie, ocena efektów (10 minut dla 3 os. grupy).

Koszt: 170 zł

Co mają zapewnione uczestnicy:

- zajęcia w wygodnej, przestronnej sali wykładowej w centrum Warszawy
- materiały potrzebne do pracy
- słodkie przekąski, kawa, herbata, woda

Prowadzący:

RAFAŁ SKARŻYCKI


Współtwórca serii komiksowych „Jeż Jerzy", „Tymek & Mistrz", „Polska Mistrzem Polski". Autor scenariusza nagrodzonej Grand Prix Seoul International Cartoon & Animation Festival i Spirit Award Brooklyn Film Festival komedii „Jeż Jerzy”.

Scenarzysta telewizyjny (m.in. „Szpilki na Giewoncie”, „Prosto w serce”, „Wiadomości z drugiej ręki”). Scenarzysta seriali animowanych: „Tymek & Mistrz” i „Kacperiada” (oba seriale obecnie w produkcji). W roku 2009 opublikował powieść Teleznowela. Od 2015 publikuje serię powieści dla dzieci „Hej, Jędrek”.

Rezerwacja miejsc dostępna na stronie shop.storylab.pro

UWAGA: Ze względu na warsztatowy charakter zajęć, liczba miejsc jest ograniczona. O wpisaniu na listę chętnych decyduje kolejność zgłoszeń. Uiszczenie opłaty za warsztaty jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-