Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Opisz literaturę... komiksem! - warsztaty Literackiego Sopotu


W sobotę 21 maja od godziny 12:00 do 16:00 w Sopotece (Sopot, ul. Tadeusza Kościuszki 14) w ramach festiwalu Literacki Sopot odbędą się warsztaty "Opisz literaturę... komiksem!" prowadzone przez Piotra Szulca i Jakuba Babczyńskiego.
Czytasz komiksy lub sam je tworzysz? Masz głowę pełną pomysłów? Organizatorzy festiwalu Literacki Sopot zapraszają do udziału w warsztatach komiksowych, które odbędą się w Sopotece 21 maja.

Uczestnicy dowiedzą się jak zrobić komiks od podstaw. Wspólnie z prowadzącymi będą mieli możliwość przejścia przez wszystkie etapy pracy twórczej (scenariusz, storyboard, szkic, tusz), a ponadto nauczą się jak stworzyć komiksowego bohatera, kadrować oraz wykorzystywać charakterystyczne komiksowe „dymki”. Organizatorzy obiecują inspirację, a także wszelkie materiały potrzebne do stworzenia komiksu.

Tytus, Romek i Atomek; Garfield; Asteriks... Chyba każdy czytał kiedyś jakiś komiks, a część z nas na pewno marzyła o stworzeniu własnego. – mówi Marta Czarnecka, koordynatorka festiwalu Literacki Sopot – Organizując warsztaty komiksowe chcemy dać uczestnikom potrzebną wiedzę i pomóc w spełnieniu tego marzenia.

Warsztaty „Opisz literaturę… komiksem” odbędą się 21 maja w Sopotece i będą trwać od godziny 12:00 do godziny 16:00. Zainteresowani udziałem mogą zapisać się wysyłając maila na adres: warsztaty@literackisopot.pl, w tytule wpisując „Warsztaty komiksowe” oraz podając swoje imię i nazwisko. Zajęcia skierowane są do osób powyżej 13. roku życia.-----------

Warsztaty komiksowe „Opisz literaturę… komiksem”

Prowadzący: Piotr Szulc i Jakub Babczyński

Termin i czas trwania: 21 maja (sobota), start: godzina 12.00; koniec: godzina 16.00

Miejsce: Sopoteka (Sopot Centrum, II piętro), ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot.


[Ystad za projektpr.biuroprasowe.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-