NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Piątkowe Spotkanie z Komiksem 98: Zrozumieć Supermana


W piątek 13 maja o godzinie 18:30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) odbędzie się kolejne z serii Piątkowych Spotkań z Komiksem. Tematem będzie "Zrozumieć Supermana". Spotkanie poprowadzi Adam Antolski - UncleMroowa.
Zrozumieć Supermana

Nadczłowiek Jutra czy nudny harcerzyk? W dzisiejszych czasach Człowiek ze Stali nie ma najlepszej reputacji - Ale nawet jeśli go nie lubisz, nie da się zaprzeczyć ogromnemu znaczeniu Supermana w popkulturze. Prelekcja o historii postaci, najważniejszych komiksach, jej wpływie na rynek i tym, co jeszcze może przynieść przyszłość. Jak to możliwe, że ten bohater przetrwał i wciąż inspiruje nowych twórców i czytelników? Poznaj najważniejsze inkarnacje postaci - od bohatera broniącego bitą żonę aż po pierwszą linię obrony ludzkości przed inwazją z kosmosu.
Spotkanie poprowadzi Adam Antolski - UncleMroowa.

20160513krakow

UWAGA! Spotkanie będzie streamowane na żywo!

Spotkanie odbędzie się na pierwszym piętrze Arteteki, agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący już około 2.900 pozycji zbiór komiksów.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-