NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Andrzej Klimowski. Plakat i ilustracja


Dzisiaj o godzinie 17:00 w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (ul. Koszykowa 86, Warszawa) odbędzie się wernisaż wystawy "Andrzej Klimowski. Plakat i ilustracja". Wystawę będzie można oglądać do 22 maja.
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych ma zaszczyt zaprosić na wykład otwarty połączony z pokazem filmu ,,Martwy Cień’’ oraz wernisażem wystawy plakatu i ilustracji profesora Andrzeja Klimowskiego w Auli Głównej budynku A. Wystawa odbywać się będzie w dniach 10.05–22.05.2016 roku.

20160510klimowski

Andrzej Klimowski jest autorem licznych plakatów teatralnych i filmowych, form narracyjnych takich jak ,,Mistrz i Małgorzata” czy ,,Robot”, a także animacji i filmów. Aktualnie jest profesorem na Royal College of Art w Londynie.

Urodził się w Londynie w rodzinie polskich emigrantów. Studiował na Central Saint Martins, następnie uczęszczał do pracowni plakatu profesora Henryka Tomaszewskiego na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie poznał swoją przyszłą żonę Danutę Schejbal, z którą współpracuje do dziś.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-