baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe w Gdyni


W sobotę 23 kwietnia 2016 w godzinach 10:00 - 13:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym (Plac Grunwaldzki 2) odbędą się Warsztaty Komiksowe "Rysujemy Słowa" prowadzone przez Jakuba Babczyńskiego i Piotra Szulca.
Warsztaty Komiksowe: RYSUJEMY SŁOWA

PROWADZACY: Piotr Szulc i Jakub Babczyński

KONCEPCJA WARSZTATÓW
Słowa to jedna z ciekawszych rzeczy, jakie przydarzyły się naszej kulturze. Niek­tóre z nich wydają się tak dziwne i obce, jakby przywędrowały do nas z innej planety, inne z kolei brzmią tak blisko i swojsko, że nabierają niemalże fizycznego wymiaru. Z pewnością wszystkie są ciekawe i zasługują na uwagę.
Na naszych warsztatach komiksowych przyjrzymy się różnym słowom, spróbujemy wsłuchać się w ich brzmienie, zobaczyć jak wyglądają po zapisaniu, jakie budzą skojarzenia, a przede wszystkim zobaczymy jak zachowują się w relacji z obrazami – postaramy się nadać im fizyczną, wizualną formę.

Warsztaty mają charakter otwarty – każdy może przyjść i wziąć w nich udział.
Skierowane są do wszystkich grup wiekowych, zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych – do wszystkich, którzy po raz pierwszy chcieliby zmierzyć się ze specyfiką medium komiksowego, jak i do tych, którzy już rysują i chcieliby podszkolić swoje umiejętności.

Do warsztatów można dołączyć także już w trakcie ich trwania.

Uwaga! Wcale nie musisz umieć rysować, jeśli chcesz wziąć udział w naszych warsztatach – komiks to przede wszystkim medium ciekawych pomysłów i bujnej wyobraźni, a dopiero potem umiejętności manualnych.


[Ystad za gdyniarodzinna.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-