baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Szczecińskie Spotkania Komiksowe #2


16 kwietnia od godziny 12:00 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie - ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się drugie Szczecińskie Spotkanie Komiksowe. Zapraszamy do rozwinięcie newsa w celu zapoznania się z programem.
Dnia 16 kwietnia 2016 (sobota), odbędą się kolejne Szczecińskie Spotkania Komiksowe. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich fanów i sympatyków szeroko rozumianej sztuki komiksowej, niezleżnie od wieku. Zaplanowane są prezentacje na temat różnych odmian komiksów, komiksowe swap party, podczas którego będzie można wymienić się komiksami z innymi uczestnikami oraz odwiedziny Szczecińskiej Ligi Superbohaterów. Chętnych zapraszamy do przebrania się za ulubione postaci z komiksów - planowana jest sesja zdjęciowa przebranych osób. Po południu w Českym Filmie odbędzie się giełda komiksów, na której można będzie uzupełnić swoje zbiory bezpośrednio od największych szczecińskich kolekcjonerów. Wieczorem, równiez w Českym Filmie, zaplanowany jest wieczór filmowy z ekranizacjami wybranych komiksów. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Dokładny program podajemy poniżej.

20151024szczecin

ProMedia, al Wojska Polskiego 2:

12:00
- Krzysztof Lichtblau: Teoria komiksu (na podstawie komiksu Scotta McClouda)
- Joachim Tumanowicz opowie o.... okładkach komiksów z lat 90 i pokaże co ciekawsze przykłady ze swojej kolekcji
Około 13.30-14.00 przerwa: swap party komiksowe i cosplay - sesja zdjęciowa osób, które przyjdą przebrane za postaci komiksowe
14:00
- Anna Lichoń (Yatta): Manga czy Anime? Oto jest pytanie, czyli odwieczna wojna otaku
- Podsumowanie: Przemysław Głowa i Rafał Rabiec

Przejście na giełdę z Promedia odbędzie się w postaci kolejnego komiksowego spaceru z Głową.

Česky Film, al. Jana Pawła II 2-4:
16:00 giełda komiksu
18:00 projekcje ekranizacji komiksów

Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, wstęp wolny. Z powodu ograniczonej ilości miejsc wymagana jest tylko rezerwacja stolików przez wystawców na giełdzie drogą mailową: [email protected].

Patronat: Elewator Kultury
Partnerzy: Yatta, Przemek Głowa Blog, Cesky Film


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-