baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksofon 21: Stefaniec i Kuszyk


W piątek, 15 kwietnia o godzinie 19.00 po raz 21. ruszy Komiksofon. Tym razem gośćmi będą Wojciech Stefaniec i Michał Kuszyk. O 17.00 zaczną się warsztaty komiksowe, które poprowadzi Grzegorz Przybyś. Polecamy!
komiksofon21


KOMIKSOFON 21

Projekt Komiksofon - element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

15 kwietnia 2016, piątek, godzina 19:00, Barbara, Świdnicka 8a, Wrocław, wstęp wolny!

Godzina 17:00 - 19:00 warsztaty, prowadzenie Grzegorz Przybyś (obowiązują zapisy na a.jamroszczak@gmail.com, ilość miejsc ograniczona)
Godzina 19:00 start Komiksofonu: projekcje, wywiad z artystami i rysowanie na żywo

Goście: Wojtek Stefaniec i Michał Kuszyk

Michał Kuszyk
- urodził się w 1987r. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, grafikę na Wrocławskiej oraz Warszawskiej ASP, ukończył ją w 2014 r. Podczas studiów zajmował się sitodrukiem, odbijając grafiki na materiale i papierze, prowadził warsztaty w NGOs'ach- Fundacja „KLIK” w Berlinie, Fundacja Mederi, Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Teatr lalek w Kwidzynie i wielu innych miejscach. Brał udział w wystawach, biennale grafiki studenckiej, a także w międzynarodowych festiwalach. Prowadził wykład o komiksie w sitodruku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2015r. Współpracował z pracowaniami artystycznymi, asystując przy warsztatach sitodruku i innych formach graficznych- street art. Zajmuje się ilustracją, plakatem, komiksem, a także od niedawna zajmuje się animacją 3d. Eksperymentuje z kreską, kolorem, tworzy grafiki w stylistyce trash'owej, street art'owej. Wydaje niezależne komiksy, drukowane własnoręcznie niskim nakładem w technice sitodruku. W wolnym czasie jeździ na desce i wymyśla niestworzone historie.

Wojciech Stefaniec (ur. 1980). Ukończył edukację artystyczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Laureat wielu nagród, w tym m.in.: Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategorii najlepszy rysownik roku (2011); nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w kategorii Najlepszy Album roku 2013 za komiks "NOIR" (2014); nagrody za krótkie formy komiksowe: Wspomnienie, Praha; Brązowa Chimera za okładkę Głosu Pomorza z dnia 07 sierpnia 2008.
Autor takich komiksów jak: "Alveum" na podstawie opowiadania Radka Poniewierzy; "Szanowny" (Timof Comics, 2008) do scenariusza Bartosza Sztybora; "Szelki" (2011 Timof Comics) do scenariusza Jerzego Szyłaka; "Dyptyk warszawski" (Timof Comics 2013); "NOIR" razem z Łukaszem Bogaczem i "Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk", do którego napisał scenariusz i zilustrował; "Rodzice swoich dzieci" (2014 Profanum) z Danielem Gizickim.

WARSZTATY " Kreatywne projektowanie statków, mechów i pojazdów"
Jak przy pomocy paru prostych technik rozruszać swoją wyobraźnię i wyjść z twórczej niemocy.
Jak zaprojektować kosmiczny statek lub mecha nie tylko przy pomocy swojej wyobraźni ale również odrobiny szczęścia.

Warsztaty poprowadzi Grzesiek Przybyś Rysownik koncepcyjny, ilustrator i współtwórca studia Division 48. Zaczął swoją karierę w 2007 roku na stanowisku concept artist we wrocławskim Techlandzie.
Pracował nad takimi tytułami jak "Call of Jaurez:Bound in Blood", "Dead Island" and "Call of Juarez: The Cartel".
W 2010 roku założył razem ze swoim bratem własne studio i zaczął pracować dla różnych klientów, tworząc animacje, ilustracje oraz materiały promocyjne.
Jego bogate portfolio zawiera takie projekty jak "Witcher 3", "Dying Light" "Call of Juarez: Gunslinger", "Might and Magic X" and "Heroes VII".
Miłośnik zarówno nowoczesnych technik grafiki komputerowej jak i tradycyjnego medium. W chwilach wolnych od pracy zawodowej chętnie oddaje się tworzeniu prywatnych projektów.


Warsztaty są bezpłatne ale ilość miejsc ograniczona – kto pierwszy ten lepszy. Chętnych prosimy o zgłoszenia na a.jamroszczak@gmail.com

Komiksofon poprowadzi – słynny wrocławski komiksiarz - Konrad Koko Okoński urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie) Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.

Spotkanie z autorami poprowadzi - Andrzej Jarczewski (1966) Z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.

Komiksofon
[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-