baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Leśniak i Skarżycki w CK


W sobotę, 9 kwietnia w warszawskiej księgarni Centrum Komiksu odbędzie się między godziną 13.00-15.15 spotkanie z Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim, autorami między innymi serii "Tymek i Mistrz", której pierwszy integral będzie miał premierę z początkiem kwietnia. .
Centrum Komiksu mieści się w Warszawie przy Alei Niepodległości 148.

Tymek i Mistrz. Tom 1

Tymek i Mistrz. Tom 1Scenariusz: Rafał Skarżycki
Rysunki: Tomasz Lew Leśniak
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Kwiecień 2016
Seria: Tymek i Mistrz, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165x235 mm
Stron: 152
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-27-7


Wyobraźcie sobie Harry’ego Pottera pisanego przez Terry’ego Pratchetta, a otrzymacie Tymka i Mistrza! Humorystyczna seria fantasy Rafała Skarżyckiego i Tomka Leśniaka, autorów m.in. Jeża Jerzego, czy Hej, Jędrek!, ukazywała się przez lata w "Komiksowie" - dodatku do "Gazety Wyborczej" - i zyskała sobie status kultowej. Opowieści o wielkim czarodzieju i jego niesfornym uczniu publikowane były w legendarnym francuskim magazynie "Spirou", znaleźć je też można w... szkolnych podręcznikach do języka polskiego!

Roztargniony Mistrz i rezolutny Tymek na setkach stron przeżywają niesamowite przygody. Podróżują w czasie i przestrzeni, stawiają czoła duchom, wampirom i potworom, a przede wszystkim konkurencyjnej parze czarodziej – uczeń. Zły Psuj i jego pomocnik Popsuj napsują naszym bohaterom trochę krwi, ale połączenie inteligencji Mistrza i sprytu Tymka pomoże im wyjść cało z wszelkich opresji.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Tymek i Mistrz. Tom 1 Tymek i Mistrz. Tom 1 Tymek i Mistrz. Tom 1 Tymek i Mistrz. Tom 1 Tymek i Mistrz. Tom 1
[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-