Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Do You Miss Your Country? - spotkanie z Moniką Szydłowską w Warszawie


W niedzielę 6 marca od godziny 14:00 w warszawskiej Księgarni Artystycznej Bookoff (ul. Pańska 3) Monika Szydłowska będzie podpisywała swój komiks "Do You Miss Your Country?".
Monika Szydłowska, autorka cyklu Na Emigracji podpisuje swoją książkę Do You Miss Your Country?
Księgarnia Artystyczna Bookoff Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ
UL. PAŃSKA 3
Niedziela 6 marca 2016
Godzina 14.00

Trochę o książce:
Temat emigracji dotyczy każdego Polaka: jeśli nie bezpośrednio, to ze strony rodziny lub znajomych. Emigrantem może być każdy: od mechanika do skrzypka, a rozmowy z bliskimi na Skype’ie, zakupy w polskich sklepach czy oczekiwanie na pierwszą wypłatę w funtach bądź euro stały się doświadczeniem pokoleniowym.
Ten uniwersalny temat podejmuje blog Na emigracji. Na emigracji, prowadzony od października 2013 roku i obserwowany przez ponad 12 000 fanów. Za pomocą przywodzących na myśl komiks ilustracji opowiada on perypetie emigrantki, która zdecydowała się wyjechać na Wyspy.
Do You Miss Your Country?

Do You Miss Your Country?Scenariusz: Monika Szydłowska
Rysunki: Monika Szydłowska
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2016
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 148x148mm
Stron: 176
Cena: 60,00 zł
Wydawnictwo: Centrala
ISBN: 978-0-9933951-0-9
Wydanie dwujęzyczne: polsko-angielskie.


Temat emigracji dotyczy każdego Polaka: jeśli nie bezpośrednio, to ze strony rodziny lub znajomych. Emigrantem może być każdy: od mechanika do skrzypka, a rozmowy z bliskimi na Skype’ie, zakupy w polskich sklepach czy oczekiwanie na pierwszą wypłatę w funtach bądź euro stały się doświadczeniem pokoleniowym.

Ten uniwersalny temat podejmuje blog Na emigracji, prowadzony od października 2013 roku i obserwowany przez ponad 10 000 fanów. Za pomocą przywodzących na myśl komiks ilustracji opowiada on perypetie emigrantki, która zdecydowała się wyjechać na Wyspy.

Minimalistyczne akwarele wzbogacone są o tekst (zarówno polski, jak i angielski), stosowany dla uwydatnienia niuansów bądź nakreślenia częstych doświadczeń i nieoczekiwanych sytuacji napotykanych przez Polkę poza granicami kraju. Mają one często charakter komiczny — czy to dzięki obnażeniu panujących po obu stronach stereotypów, czy też za sprawą cierpkich spostrzeżeń na temat różnic kulturowych.

W opowiadanej na blogu historii silnie widoczne są wątki autobiograficzne, przez co często zbliża się on do dokumentu. To po trosze reportaż, po trosze pamiętnik, a przede wszystkim artystyczny zapis przeżyć, w którym mogą się przejrzeć jak w lustrze miliony polskich emigrantów i ich bliscy.

Książka Do You Miss Your Country? została opublikowana dzięki wsparciu Instytutu Kultury Polskiej w Londynie


[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country? Do You Miss Your Country?
[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-