baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa rysunków Jakuba Grocholi w Krakowie


W poniedziałek 15 lutego o godzinie 19:00 w krakowskim Dymie (ul. Świętego Tomasza 13) odbędzie się Wernisaż wystawy Jakuba Grocholi "Rysunki i takie tam". Wystawę będzie można oglądać do 14 marca.
DRODZY SYMPATYCY NASZYCH ARTYSTYCZNYCH PODRÓŻY :-)

W poniedziałek, 15.02.2016 r. w Dymie będziemy mieli okazję otworzyć wystawę Kuby Grocholi "Rysunki i takie tam".

W Internecie znamy dwie rzeczy, które legalnie przed godziną 22 podnoszą nas na duchu – słodkie zwierzęta i memy o życiu. U Jakuba Grocholi te dwie sprawy spotykają się na przestrzeni jednej planszy komiksowej, gdzie zwierzęta (i inne „takie tam”) nie tracą nic ze swojej słodkości czynnie uczestnicząc w życiu. A ono właśnie, dla kontrastu i w imię odautorskiej szczerości, ze swojej natury pozbawione jest słodyczy.Prezentowane plansze komiksowe, ilustracje, rysunki, świstki i arkusze to dorobek z ostatnich dwóch lat. Dowód zdrowej wrażliwości Jakuba Grocholi, gdzie niezupełnie wszystko jest na serio. Zupełnie jak tytuł – gdzie nic w nic się nie przeobraża, nic niczego nie symbolizuje na wyrost. Są rysunki i takie tam. Bardzo dobre rysunki i bardzo refleksyjne zwierzątka.

Jakub Grochola - rocznik 92, rysownik i ilustrator książek dla dzieci.
Od ponad pięciu lat jeden z redaktorów niezależnego magazynu komiksowego "Mydło".
Laureat licznych konkursów komiksowych. W 2014 roku nakładem wydawnictwa Egmont ukazał się jego debiutancki album "Tomek i Jacek" (scenariusz Michał Chojnacki)
Lubi koty, zabawki i ładne skarpetki.

Jest mi niezwykle miło, w imieniu Artysty Kuby Grocholi, pani Joanny Janiszewskiej, pani Doroty Janiszewskej oraz własnym, bardzo serdecznie zaprosić na wernisaż wystawy "Rysunki i takie tam" :-)
mariusztwardowski

Kawiarnia DYM, poniedziałek 15.02.2016 r., godz. 19:00


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-