Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Prezentacja komiksów z serii Praga Gada


Fundacja Animacja oraz Cafe - Klub Między Wierszami (Warszawa, ul. Grochowska 288) serdecznie zapraszają w piątek 12 lutego na godzinę 19:00 na prezentację komiksów adaptujących relacje pogodnych mieszkańców Pragi "Praga Gada". Na dużym ekranie, z muzyką i odautorskim komentarzem twórców. Możliwość wygrania lub zakupu komiksów. Wstęp wolny.
Piątek 12.02.2016, godz. 19:00

Księgarnia Cafe - Klub "Między Wierszami"
ul. Grochowska 288, 03-841 Warszawa

Fundacja Animacja i Cafe - Klub Między Wierszami serdecznie zaprasza na prezentację komiksów adaptujących relacje pogodnych mieszkańców Pragi. Na dużym ekranie, z muzyką i odautorskim komentarzem twórców. Możliwość wygrania komiksów i zakupienia ich!

20160212praga

Serię wydawniczą "Praga Gada" charakteryzują:

1. Autentyczność. Każda z nowel graficznych w każdym z 3 tomów: „O wojnie",, „O pokoju", "O międzywojniu" oparta jest na autentycznych relacjach mieszkańców Pragi z przyległościami.

2. Partycypacja. Na każdym etapie projektu seniorzy i (wciąż) młodzi artyści współpracują ze sobą, by jak najlepiej oddać realia epoki i emocje bohaterów.

3. Jakość. Po raz pierwszy narracje Polaków zilustrowali także zagraniczni twórcy: mi.in: T. Sandoval, A. Pagliaro. Każdą opowieść ilustruje inny artysta.

Na spotkaniu zaprezentujemy kilka komiksów na dużym ekranie z towarzyszeniem muzyki. Gośćmi specjalnymi będą krewcy prażanie, którzy skomentują prezentowane komiksy, a także wybrani rysownicy komiksów. Tematem spotkania będzie kultura obyczajowa z okresu wojny i PRL-u na warszawskiej Pradze, min. rytuały sprzedawców i klientów bazaru Różyckiego.
Na spotkaniu rozlosujemy komiksy wśród publiczności.

/ wstęp wolny


[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-