baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Skandynawia i świat (komiksowy)


W czwartek 28 stycznia o godzinie 18:00 w warszawskiej Bibliotece Przy Zawiszy (Al. Jerozolimskie 121/123) odbędzie się spotkanie Studenckiego Klubu Islandzkiego UW "Skandynawia i świat (komiksowy)". Wstęp wolny.
Andy Warhol powiedział kiedyś, że uwielbia komiksy - ,,komiks pokazuje świat takim, jaki on jest naprawdę”. Jak wygląda więc świat oczami komiksowych rysowników z Północy? A jak w komiksach prezentuje się sama Skandynawia? O tym i o wielu innych komiksowych faktach na naszym spotkaniu!Od dziewczynki z zapałkami do dziewczyny z tatuażem. Opowieści skandynawskie

Kraje skandynawskie, państwa nordyckie, a może narody północne? Co je łączy: bliskość geograficzna, wspólna przeszłość wikińska, podobieństwa języków? W jakim stopniu „skandynawskie” są Islandia, Finlandia, Grenlandia i Wyspy Owcze?
Północ Europy fascynuje nas od dawna, ale co właściwie sprawia, że kraje te w naszej wyobraźni mają tyle ze sobą wspólnego? Odnosząc się do najciekawszych pozycji współczesnej literatury skandynawskiej porozmawiamy o tożsamości poszczególnych państw nordyckich oraz o, być może wyidealizowanym, fenomenie „panskandynawizmu”.
https://studenckiklubislandzki.wordpress.com/2015/11/24/od-dziewczynki-z-zapalkami-do-dziewczyny-z-tatuazem/

Wstęp wolny!

Do plakatu wykorzystano grafikę komiksu "Scandinavia and the world"


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-