baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Ferie zimowe z komiksem w Pruszkowie


Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie (ul. 3 Maja 8a) zaprasza w dniach 1-9 lutego dzieci z powiatu pruszkowskiego w wieku od 7 do 12 lat na "Ferii zimowych z komiksem … i nie tylko" podczas których odbędą się: wycieczka do Muzeum Karykatury na wystawę Papcio Chmiel i jego podopieczni oraz różne warsztaty komiksowe. Obowiązują zapisy.
Muzeum Dulag 121 zaprasza dzieci z powiatu pruszkowskiego w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia organizowane podczas ferii zimowych.
Dla uczestników „Ferii zimowych z komiksem … i nie tylko” przygotowaliśmy bardzo ciekawe warsztaty komiksowe. Zapraszamy na nie zarówno czytelnikom i fanom komiksów, którzy mają ochotę stać się także twórcami komiksowych opowieści, jak i tych, dla których będzie to dopiero początek przygody z komiksem. Dowiemy się nie tylko jak stworzyć i narysować komiks, ale też poznamy historię najpopularniejszych postaci komiksowych. Ponadto, oprócz praktycznych zajęć warsztatowych, proponujemy wspólną wyprawę na bardzo interesującą i zabawną wystawę ,,Papcio Chmiel i jego podopieczni’’ do Muzeum Karykatury w Warszawie. Będziemy mogli na niej zobaczyć prace jednego z najwybitniejszych polskich rysowników Henryka Jerzego Chmielewskiego i poznać historię bohaterów jego komików Tytusa, Romka i A’Tomka.Terminy spotkań:
- 1.02. godz. 12:30 – 16.00 Wycieczka do Muzeum Karykatury na wystawę „Papcio Chmiel i jego podopieczni”. Zbiórka w poczekalni Dworca PKP w Pruszkowie o godz. 12.30. Uczestnicy mają ze sobą po 2 bilety ZTM 75-minutowe. Muzeum zapewnia opiekę nad dziećmi, ale zapraszamy również rodziców i opiekunów.
- 3.02. godz. 11 – 13 - „Zaczynamy przygodę z komiksem” – warsztaty komiksowe.
- 5.02. godz. 11 - 13 - „Wprawiamy naszą postać w ruch” - warsztaty komiksowe
- 8.02. godz. 11 - 13 - „Perspektywa, efekty specjalne w komiksie i super-moce” - warsztaty komiksowe.
- 9.02. godz. 11 - 13 - Konkurs komiksowy z nagrodami na zakończenie warsztatów.

"Ferie zimowe z komiksem i nie tylko" będą nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności plastycznych, ale też świetną zabawą w poznawanie i kreowanie komiksowego świata.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o mailowe lub telefoniczne zgłaszanie udziału do 30 stycznia 2016 r.: dulag@dulag121.pl lub (22) 758 86 63
Warsztaty są bezpłatne.

Sponsorem „Ferii zimowych z komiksem.. i nie tylko” jest firma St-Majewski z Pruszkowa.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-