baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z Bogusławem Polchem w Zielonej Górze


Już jutro - 19 grudnia - o godzinie 10:30 w ramach "Studiów podyplomowych z ilustracji i komiksu z elementami concept artu" na Uniwersytecie Zielonogórskim (Instytut Sztuk Wizualnych, ul. Wiśniowa 10) odbędzie się otwarte dla publiczności spotkanie (prowadzone przez Piotra Machłajewskiego) z Bogusławem Polchem.
Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na spotkanie z Bogusławem Polchem, wybitnym polskim rysownikiem komiksów.
Spotkanie odbędzie się w ramach "Studiów podyplomowych z ilustracji i komiksu z elementami concept artu" i jest otwarte dla publiczności. Wstęp wolny.

19 grudnia 2015 (sobota), godz.10:30

Bogusław Polch (ur. 1941) rysownik popularnych serii "Kapitan Żbik", "Ekspedycja" (osiem albumów stworzonych dla niemieckiego wydawcy i przetłumaczonych na 12 języków), "Funky Koval" oraz "Wiedźmin". Podczas swojej kariery stworzył w sumie ponad tysiąc plansz komiksu. Wydał w Polsce 25 albumów o łącznym nakładzie około pięciu milionów egzemplarzy. W 2009 roku został odznaczony brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Spotkanie poprowadzi Piotr Machłajewski.

MIEJSCE: Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego, aula
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra
ilustracjaikomiks@wp.pl


[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-