Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Krzesło w piekle Gawronkiewicza w Galerii Ring w Legnicy


Od wczoraj (10 grudnia) w Galerii Ring w Legnicy (Rynek 12) można oglądać wystawę Krzysztofa Gawronkiewicza "Krzesło w piekle". Wernisaż wystawy odbędzie się 18 grudnia o godzinie 17:00. Wystawę będzie można oglądać do 3 stycznia 2016.
Krzysztof Gawronkiewicz

Krzesło w piekle

Wystawa czynna od 10.12.2015 r. do 3.01.2016 r.

Wernisaż: 18.12.2015 r. (piątek), godz.: 17:00

Galeria Ring, (Rynek 12), Legnica

Wstęp wolny


Krzysztof Gawronkiewicz to jeden z najbardziej uznanych i utalentowanych twórców polskiego komiksu, który od lat tworzy ilustracje, komiksy i pełnometrażowe albumy. Jest autorem komiksów takich jak: Burza, Achtung Zelig!, Mikropolis, Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona, L’insurrection. Avant l’orage (Powstanie. Przed burzą). Gawronkiewicz współpracował przez wiele lat jako ilustrator m.in. z Gazetą Wyborczą, Nową Fantastyką, Fenixem i Lampą. Na wystawie zaprezentowany zostanie cały dorobek artystyczny Krzysztofa Gawronkiewicza, jego najważniejsze komiksy, ilustracje oraz rysunki koncepcyjne.

Krzesło w piekle

Krzesło w piekleScenariusz: Krzysztof Gawronkiewicz
Rysunki: Krzysztof Gawronkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: A+
Stron: 340
Cena: 149,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-18-5


Krzesło w piekle to album wyjątkowy. Bo wyjątkowy jest też talent jego autora, Krzysztofa Gawronkiewicza. To jeden z najbardziej uznanych i utalentowanych twórców polskiego komiksu, który od lat tworzy ilustracje, krótkie komiksy i pełnometrażowe albumy, odnosząc sukcesy także za granicą.

Krzesło w piekle podsumowuje dotychczasową karierę rysownika. Znajduje się w nim olbrzymia część jego krótkich form komiksowych, do tej pory rozproszonych po dawno już niedostępnych komiksowych magazynach, antologiach, czy wręcz nie publikowanych nigdy wcześniej. Autor odsłania również kulisy swojej pracy, prezentując alternatywne wersje plansz i okładek, a także materiały robocze m.in. z albumów Esencja, Mikropolis, czy Powstanie. Osobną część stanowi natomiast obszerna galeria ilustracji, szkiców i grafik koncepcyjnych, które powstawały przez lata na potrzeby reklam, gier wideo, czy projektów wydawniczych.

Przepiękny edytorsko album jest najpełniejszą prezentacją dorobku Gawronkiewcza. Zawartość Krzesła w piekle uzupełniają teksty m.in. byłego naczelnego pisma "Nowa Fantastyka" Macieja Parowskiego, scenarzystów często współpracujących z rysownikiem, jak Dennis Wojda i Grzegorz Janusz, zdobycy Paszportu "Polityki" Kuby Woynarowskiego, a także szczegółowa bibliografia prac.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Krzesło w piekle Krzesło w piekle Krzesło w piekle Krzesło w piekle Krzesło w piekle

[Ystad za galeria.legnica.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-