baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe z Szawłem Płóciennikiem


Teatr Soho (Warszawa, Mińska 25) zaprasza na trzecią część warsztatów "Pogromcy Baśni i Legend - legenda o Złotej Kaczce" dla dzieci w wieku 5-12 lat i ich rodziców. Na warsztaty składają się trzy części: teatralna, muzyczna i komiksowa - prowadzona przez Szawła Płóciennika. Pierwszy termin - 21 listopada, drugi termin - 6 grudnia. Koszt - 15 zł za pojedynczy warsztat.
Teatr Soho zaprasza na trzecią część warsztatów "Pogromcy Baśni i Legend" dla dzieci w wieku 5-12 lat i ich rodziców.

"Pogromcy Baśni i Legend". Część III - legenda o Złotej Kaczce.

Za oknami coraz ciemniej, coraz zimniej i mokro?

Zafunduj swojemu dziecku kolorową zabawę z bohaterami polskich i światowych legend i baśni. W Teatrze Soho startuje projekt dziecięcy wprowadzający małych widzów w świat literatury.

W listopadzie i w grudniu odbędą się autorskie warsztaty zatytułowane "Pogromcy Baśni i Legend". To cykl widowisk interaktywnych i spotkań warsztatowych przeznaczonych dla dzieci (5-12 lat) i ich rodziców, których tematem są stare podania, historie i legendarne postaci. Punktem wyjścia są literackie wzorce bohaterów podań skandynawskich, węgierskich, francuskich i polskich. W programie m.in. opowieść o syrence warszawskiej, złotej kaczce, bazyliszku i kwiecie paproci.

Każde zajęcia będą składały się z trzech części:

I. warsztat teatralny - wspólne budowanie postaci

II. warsztat muzyczny - tworzenie rytmu postaci

III. warsztat plastyczny - komiks postaci

Cykl zajęć zwieńczy wspólne pisanie nowej legendy warszawskiej.

***Prowadzący:

Bartosz Mazur - aktor, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie oraz kurs pedagogiczny w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Członek Stowarzyszenia Studio Teatralne Koło. Pracował w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Współpracował z Lubelskim Centrum Kultury i III L. O. im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Związany z Laboratorium Dramatu i Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Prowadzi liczne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli. Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę", jako Latający Animator Kultury.

Mikołaj Tabako - muzyk-trębacz, performer, producent muzyczny. Współpracuje m.in. z zespołami: The Bartenders, Ziggie Piggie UpBeat Quartet, Stc Tabako, Prataouro oraz z artystami: HempGru, Habakuk, Jacek Kleyff czy Marika. Współtworzył spektakl, w reżyserii Anny Seniuk, oparty na piosenkach z Akademii Pana Kleksa. Współrealizator płyty dla dzieci pt. "Misiowe piosenki" (nakład 64 tys. egzemplarzy). W swoim dorobku ma kilkadziesiąt realizacji związanych z kompozycją i produkcją muzyki reklamowej. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, których temat obejmuje ogólny rozwój muzyczny.

Szaweł Płóciennik - student warszawskiej ASP na wydziale malarstwa, twórca powieści graficznych ("Sprane Dżinsy i Sztama", "Moja Terapia", "Pinki"), z zamiłowania również kompozytor i wokalista w rock'n'rollowym zespole Miood. Urodzony w 1987 roku w Warszawie. W komiksie poszukuje relacji prawdziwych bohaterów. Stworzył album wspólnie z ojcem Jarosławem, o roku 1980 na warszawskiej Woli ("Sprane Dżinsy i Sztama"), narysował także komiks "Moja Terapia", będący pamiętnikiem Sławomira Gołaszewskiego (protoplasty polskiej muzyki reggae) z czasów jego pracy w zakładzie psychiatrycznym. Najnowsza publikacja Płóciennika to autorski album "Pinki", opowiadający o losach Krzysztofa "Pinkiego" Brandta - ostatniego hipisa i jak głoszą miejskie legendy pierwszego hipstera Warszawy.

***

Terminy warsztatów: 21 listopada, 6 grudnia godz. 11:00

Miejsce: Teatr Soho, Mińska 25, bud. 15 (na terenie Soho Factory)

Koszt: 15 zł (dziecko + opiekun) za pojedynczy warsztat

Zapisy: rezerwacja [at] studiokolo.com, 535 395 513[Ystad za e-teatr.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-