NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe i ilustracyjne dla dzieci i młodzieży w Bełchatowie


PGE Giganty Mocy w Bełchatowie (Plac Narutowicza 3) zaprasza w niedzielę 22 listopada dzieci w wieku lat 7-10 na warsztaty komiksowe "Kreacja bohatera fikcyjnego" (godzina 14:00-15:30), oraz młodzież w wieku lat 11-18 na warsztaty "Concept art. – ilustracja w świecie Władcy Pierścieni" (16:00-19:00). Bezpłatne zajęcia poprowadzi Szymon Teluk.
PGE Giganty Mocy zapraszają na warsztaty artystyczne, które odbędą się w ramach imprezy Gigapasje – Fantastyka.
Termin warsztatów: 22 listopada 2015r.
Miejsce warsztatów: sala warsztatowa MCK PGE Giganty Mocy



Warsztaty będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych i tematycznych:

14:00 – 15:30 „Kreacja bohatera fikcyjnego” - dzieci 7-10 lat
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak stworzyć bohatera fikcyjnego, bohatera komiksu, animacji, filmu, książki. Ponadto uczestnicy warsztatów zajmą się kreacją antybohatera, bohatera zbiorowego lub bohaterów drugoplanowych.
Liczba uczestników - 12



16:00 – 19:00 - Warsztaty rysunku – „Concept art. – ilustracja w świecie Władcy Pierścieni” – młodzież 11-18 lat
Czym różni się Hobbit od Orka? Jak wyglądało Śródziemie? Uczestnicy warsztatów zajmą się projektowaniem postaci w oparciu o literaturę J.R.R. Tolkiena i ich adaptacjami.
Liczba uczestników – 25



Warsztaty są bezpłatne!

Warsztaty poprowadzi:
Szymon Teluk - rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i asystent w pracowni malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie prowadzi także zajęcia z komiksu i podstaw ilustracji. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kultury. Twórca działającego w całym kraju projektu: "Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach, w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok 150 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich udział już ponad 5000 uczestników z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.
Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo.

Zapisy na warsztaty przyjmuje p. Katarzyna Florczyk, tel. 44/6351915 lub e-mail: katarzyna.florczyk [at] mck.belchatow.pl



[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-