NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Witajcie w naszej bajce - warsztaty komiksowe dla dzieci


Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Stefana Starzyńskiego (oddział MPW) w ramach Festiwalu Warszawskiego "Niewinni Czarodzieje" zapraszają dzieci w wieku 10-12 lat na bezpłatne warsztaty komiksowe prowadzone przez Bartosza Sztybora oraz Piotra Nowackiego. Warsztaty będą odbywać się w dwóch 15 osobowych grupach 21 i 22 listopada 2015 roku, w godzinach 11:00 – 14:00. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja uczestników.
WITAJCIE W NASZEJ BAJCE! Warsztaty komiksowe dla dzieci
Prowadzenie: Piotr „Jaszczu” Nowacki i Bartosz Sztybor

Wersztaty jednodniowe, w dwóch grupach: 21 i 22 listopada. Godz. 11.00-14.00.

Tytus, Romek i A’Tomek – kto z nas nie zna tych postaci? „Wyprawa w kosmos”, zilustrowana przez Papcia Chmiela, to najlepsza inspiracja dla młodych rysowników do stworzenia swojej wizji przyszłości pod cierpliwym okiem rysownika Piotra „Jaszczu” Nowackiego oraz scenarzysty komiksowego Bartosza Sztybora. Nasi prowadzący pokażą uczestnikom, jak tworzy się komiks od podstaw. Warsztaty dla dzieci w wieku 10-12 lat i ich rodziców.

Piotr „Jaszczu” Nowacki − polski rysownik komiksowy. Z wykształcenia zootechnik. Obecnie mieszka w Warszawie. W latach 2009-2011 roku redaktor naczelny kwartalnika komiksowego Karton. Kilkakrotnie uczestniczył w konkursie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Największym osiągnięciem jest zdobycie III miejsca w 2008 roku w kategorii profesjonalistów za pracę „Szóstego dnia” (scenariusz: Bartosz Sztybor, kolor: Sebastian Skrobol). Swoje prace prezentował na zbiorczych wystawach komiksu polskiego m.in. na Węgrzech, w Izraelu, na Litwie. Jego komiksy były publikowane w magazynach HIRO, „Fika” oraz brytyjskim magazynie internetowym z komiksami dla dzieci „Comical Animal”.

Bartosz Sztybor − scenarzysta komiksowy, telewizyjny i filmowy. Komiksy do jego scenariuszy ukazywały się w prasie (WiK, Cinema, Co jest grane, HIRO Free, Aktivist, Przekrój, Uważam Rze, Film, W Sieci, W Sieci Historii, Fika), zinach (Jeju, B5, Maszin, Karton, Hardkorporacja, Kolektyw) oraz licznych antologiach. Wielokrotny laureat konkursu na krótką formę komiksową na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Autor kilku albumów komiksowych: „Szanowny”, „Tainted”, „Byle do piątku trzynastego”, „It's Not About That” oraz „Wróć do mnie, jeszcze raz” i „Niezła draka, Drapak!”.
W czasie warsztatów przewidziany jest obiad dla dzieci.

Biocultura Cafe, ul. Sokołowska 9, lok. U31
wstęp po rejestracji: rejestracja.1944.pl


[Ystad za heyevent.com]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-