baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksofon 19: Wykurz i Wiśniowski


W piątek, 20 listopada o godzinie 19.00 we Wrocławiu w Sanatorium Kultury (Przejście Garncarskie 2) odbędzie się 19. edycja Komiksofonu. Tym razem gośćmi będą Kajetan Wykurz i Filip Wiśniowski. Polecamy!
Projekt Komiksofon - element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

20 listopada 2015, piątek, godzina 19:00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro
wstęp wolny!GOŚCIE: Kajetan Wykurz i Filip Wiśniowski!

Kajetan Wykurz - rocznik 1983. Absolwent liceum plastycznego i kierunku filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Zawodowo zajmuje się ilustracjami do książek dla dzieci. Jego historie publikowane były m.in.: w "Kolektywie", "Bicepsie" i antologiach konkursu MFKiG. Laureat drugiego miejsca w tymże konkursie za komiks "Fotoalbum" (scen. Michał Lebioda), wyróżnienia za komiks „Traf” (scen. Magda Kożyczkowska), oraz trzeciego miejsca w konkursie na komiks o Powstaniu Warszawskim za pracę "Zabawa w Wojnę". Autor tytułowej postaci i współautor (wraz z Michałem Lebiodą) komiksu "Demoniczny Detektyw". Obecnie, razem ze scenarzystą, Maciejem Andrysiakiem tworzy drugą część webkomiksowej mini serii urban-fantasy: „Portal”. Część pierwsza ukazała się nakładem wydawnictwa Gindie. Z zamiłowania kinoman.Filip Wiśniowski - rocznik 1977 , wrocławianin, absolwent PLSP. Swoją przygodę z komiksem rozpoczął już jako mały chłopiec. W wieku lat 15 zarzucił komiks by zająć się sportem. Do komiksu powrócił w 1998. W 1999 roku zaczął prace nad „Gwiezdną Nawojką” i od tej pory tworzy komiksy lekkie i przyjemne dla oka, ucha i ducha. Jest jednym z najprężniej tworzących artystów na rynku komiksu niezależnego. Od 2001 roku do dziś pokazują się m.in. „Ciach Bajera”, „Niebezpieczny kurczak” „B Mag” „Kapitan Mineta”, „Zaklęcie Boga Pytona” i wiele, wiele innych.
Jest pomysłodawcą i organizatorem - Złotych Kurczaków – najbardziej wyczekiwanej imprezy zrzeszającej artystów komiksu niezależnego i nagradzającej ich w kilku kategoriach. Swoim zaangażowaniem w organizację projektu ZK i profesjonalnym podejściem rozbudził i dowartościował polski komiks niezależny.


Komiksofon poprowadzi – słynny wrocławski komiksiarz -
Konrad Koko Okoński urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie) Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.

Spotkanie z autorami poprowadzi -
Andrzej Jarczewski (1966) Z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.


Organizator: Komiksofon, Wrocław 2016

Koordynator projektu: Agnieszka Jamroszczak a.jamroszczak [at] gmail.com
Komiksofon na Facebooku facebook.com/komiksofon
Komiksofon na Twiterze twitter.com/Komiksofon[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-