NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z amerykańską popkulturą w Gorzowie Wlkp.


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. (ul. Sikorskiego 107) zaprasza 14 listopada na Spotkanie z amerykańską popkulturą, podczas której będzie można obejrzeć Wystawę amerykańskich komiksów science-fiction i fantasy oraz odbędą się warsztaty komiksowe prowadzone przez Szymona Teluka.
Spotkanie z popkulturą amerykańską
14 listopada 2015 r.
Program:

Parter gmachu głównego WiMBP Gorzów Wlkp. (ul. Sikorskiego 107)

10.00 – 15.00

-Wystawa amerykańskich komiksów science-fiction i fantasy

-Wystawa i pokaz gier planszowych i role - playingWystawy zostaną przygotowane przez członków Stowarzyszenia „Rogaty Szczur” z Gorzowa Wlkp. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w różnych grach!Parter gmachu głównego WiMBP Gorzów Wlkp. (ul. Sikorskiego 107)

10.00 – 15.00

-Spotkanie z bohaterami „Gwiezdnych Wojen”


Dzięki członkom Stowarzyszenia Miłośników Star Wars „Dagobah” każdy, kto 14 listopada odwiedzi gorzowską książnicę będzie mógł się spotkać, zrobić sobie zdjęcie czy porozmawiać z bohaterami gwiezdnej trylogii. Będzie to wyjątkowa okazja, aby choć na chwilę poczuć klimat Gwiezdnych Wojen!

I piętro gmachu głównego WiMBP Gorzów Wlkp. (ul. Sikorskiego 107)

Sala 101

11.00 – 14.00
Warsztaty rysowania komiksów


Warsztaty skierowane są przede wszystkim do uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjalistów. Poprowadzi je Szymon Teluk – malarz, rysownik, ilustrator, a także doświadczony pedagog, związany z Wrocławiem i Zieloną Górą. Wszystkie potrzebne materiały zapewnia biblioteka. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada 2015 r.: wasilewski@wimbp.gorzow.pl

Sala 102

13.00 – 15.00
Specjalny pokaz filmu „Imperium kontratakuje”


Przed zbliżającą się premierą kolejnej części „Gwiezdnych Wojen”warto obejrzeć jeden z najlepszych filmów serii. Tym bardziej, że zostanie on poprzedzony krótkim wykładem na temat amerykańskich filmów science-fiction. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Wydanie oraz wszelkie związane z nim materiały zostały sfinansowane ze środków Departamentu Stanu USA. Zawarte w nich opinie, stwierdzenia i konkluzje wyrażają przekonania autora/autorów i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko Departamentu Stanu USA.[Ystad za wimbp.gorzow.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-