baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa komiksowych kadrów łódzkiej architektury


Od dzisiaj (9 listopada) do końca miesiąca w Idea Hub w łódzkiej Manufakturze (ul. Drewnowska 58) można oglądać wystawę komiksowych kadrów przedstawiających miejsca charakterystyczne dla łódzkiej architektury. Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-22.00, w niedzielę 10.00– 21.00. Wstęp bezpłatny.
Ekspozycja kilkunastu prac stworzonych przez artystów z Polski i zagranicy, m.in. Przemysława Truścińskiego czy znanych portugalskich rysowników Ricardo Cabrala i Filipe Andrade potrwa do końca listopada i będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Na wystawie można również obejrzeć kadry z komiksu Pik i Robi autorstwa Piotra Kasińskiego (scenariusz) i Robert Trojanowski (rysunki).To wspólna inicjatywa Idea Hubu i Łódzkiego Centrum Komiksu promująca Łódź oraz jej historię. – Projekt City Stories od blisko 10 lat utrwala na komiksowych kartach tożsamość naszego miasta – opowiada Katarzyna Tośta, przedstawicielka Łódzkiego Centrum Komiksu. – W pomysł zaangażowali się do tej pory artyści z Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji czy Portugalii. Dzięki wystawie w Idea Hubie, wybrane prace będą ponownie dostępne dla szerszej widowni. Odwiedzający zobaczą ilustracje miejsc, z których słynie to miasto, m.in. największy miejski park w Europie, czyli Las Łagiewnicki, największy w Polsce Cmentarz Żydowski, zburzony już dworzec Łódź Fabryczna czy halę maszyn EC1 przed rewitalizacją – dodaje Katarzyna Tośta.

Wystawę od 9 listopada będzie można zwiedzać w godzinach pracy Idea Hubu w Manufakturze, czyli od pn – sb w godz. 10.00-22.00, nd 10.00– 21.00. Wstęp bezpłatny. Wystawa będzie czynna do 30 listopada.


[Ystad za radiolodz.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-