NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa Kadrów Wojciecha Stefańca w Jazzburgercafe


W sobotę 7 listopada o godzinie 20:00 w koszalińskiej Jazzburgercafe (Pileckiego 10) odbędzie się wernisaż Wystawy Kadrów Wojciecha Stefańca. Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc czasu.
Zapraszamy na wystawę prac Wojciecha Stefańca

07.11.2015
JazzBurgerCaffe (wernisaż godz. 20). Wystawa prezentować będzie najważniejsze prace z całego dorobku autora. Będzie można zakupić jego komiksy, zdobyć autograf, porozmawiać o sztuce komiksu i zadawać krępujące pytania.
Będzie można nabyć albumy komiksowe Wojciecha Stefańca:
"NOIR" (ostatnie sztuki w całej Polsce). Polskie Stowarzyszenie Komiksowe uznało tą książkę najlepszym albumem komiksowym 2013 roku. Współautorem tej mrocznej i niepokojącej historii jest Łukasz Bogacz. Podróżnik, krytyk literacki i komiksowy z Krakowa.
"Szelki" do scenariusza prof. Jerzego Szyłaka, literaturoznawcy, filmoznawcy i autora licznych artykułów i książek o historii i teorii komiksu. Ich album "Szelki" jest kontynuacją legendarnej "Szminki". Oba albumy składają się na trylogię "Sz" z czego trzecia część do dziś nie została zilustrowana.
"Wróć do mnie, jeszcze raz". Jest to najnowszy komiks Stefańca, stworzony razem z Bartoszem Sztyborem, autorem komiksów i scenariuszy filmowych nagradzanych w całej Polsce. Wielokrotnego laureata grand prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiku w Łodzi. Twórca filmowy, krytyk komiksowy i filmowy. Wcześniej obaj panowie stworzyli ze sobą mini album "Szanowny" dla wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy.
Wojciech Stefaniec (ur. 1980). Ukończył edukację artystyczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Mieszka w Słupsku.
Autor okładek do książek, płyt muzycznych i gazet, jak również plakatów i znaków logo, w końcu - autor komiksów.
Laureat nagród, w tym m.in.:
Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategorii najlepszy rysownik roku 2011 i najlepszy album roku 2013 za komiks "NOIR" (2014).
Nagrody za krótkie formy komiksowe: Wspomnienie, Praha;
Brązowa Chimera za okładkę Głosu Pomorza z dnia 07 sierpnia 2008.
Pierwsza nagroda w konkursie dziennikarskim im. Jana Stepka za okładkę z dnia 13 stycznia 2011 wykonaną dla Głosu Pomorza (2011);
III miejsce w kategorii Dzienniki Regionalne w konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku Grand Front 2011 za okładkę z dnia 13 stycznia 2011 r. wykonana dla Głosu Pomorza;
Finalista Cap Communication Awards 2014 za plakat Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej.
Autor takich komiksów jak:
"Alveum" (2007) na podstawie opowiadania Radka Poniewierzy;
"Dom żałoby" #3,4 (2007) do scenariusza Dominika Szcześniaka;
"Szanowny" (2008) do scenariusza Bartosza Sztybora;
"Szelki" (2011) do scenariusza Jerzego Szyłaka;
"Dyptyk warszawsk: "NOIR" razem z Łukaszem Bogaczem (2013) i "Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk", do którego napisał scenariusz i zilustrował (2013);
"Rodzice swoich dzieci" (2014) z Danielem Gizickim.
"Opowieści znad Bałtyku" (2015)
"Wróć do mnie, jeszcze raz" (2015) do scenariusza Bartosza Sztybora.

Po wernisażu after party: Rap Nigth.
Dla uczestników wystawy wstęp wolny.

On The Wheels Of Steel:
weeDJet
Zayu


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-