reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wykład w Lesznie: Komiks - sztuka sekwencyjna


W środę 4 listopada w Galerii w Ratuszu w Lesznie (Rynek 1) odbędą się dwa wykłady Jakuba Piwońskiego "Komiks- sztuka sekwencyjna". Pierwszy o 11:30 dla młodzieży, oraz drugi - otwarty - o godzinie 17:00.
"Komiks- sztuka sekwencyjna"- wykład w MBWA
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria w Ratuszu, Leszno, Rynek 1
Data rozpoczęcia: 04.11.2015 17:00:00
Data zakończenia: 04.11.2015 18:00:00
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Opis wydarzenia:
Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na wykład
KOMIKS- SZTUKA SEKWENCYJNA
Prowadzenie Jakub Piwoński
4 listopada 2015 r. (środa)

godz. 11.30- wykład dla młodzieży (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, tel. 655205427)
godz. 17.00- wykład otwarty
Galeria w Ratuszu, Leszno, Rynek 1
wstęp bezpłatnyKomiks, zaraz obok filmu, jest jedną z najpopularniejszych sztuk na świecie. Choć może wydać się to zaskakujące, nie od razu uznano go za pełnoprawną formę artystyczną. Przyczyna takiego stanu rzeczy wynika z genezy powstania komiksu. Jako że wywodzi się z kultury masowej, charakteryzującej się zestandaryzowanym przekazem, komiks przez dekady od swego powstania nie potrafił się wyzbyć niechlubnego stereotypu nośnika prymitywu i prostoty. W jego postrzeganiu często zapomina się także, że jest naturalnym wynikiem ewolucji sztuki, a jego korzenie sięgają głębiej, niż mogłoby się wydawać. Prelekcja ma na celu konkretyzację podstawowych informacji o komiksie oraz prześledzenie drogi jaką przeszedł, jako współczesna forma opowiadania obrazem.

Jakub Piwoński
Absolwent kulturoznawstwa o specjalności kultura popularna w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Pracownik Muzeum Okręgowego w Lesznie; autor wystawy „Historia komiksu”. Bada treści oraz mechanizmy kultury popularnej, rozpatrując korzyści w wykorzystaniu ich e edukacji. Prywatnie pasjonat filmu, redaktor serwisu internetowego film.org.pl


[Ystad za Event FB, elka.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-