Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Freak Show – wystawa ilustracji i rysunków Szymona Teluka


W sobotę 24 październik 2015 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (Ciąg komunikacyjny III piętra, Rynek 58) odbędzie się wernisaż wystawy ilustracji i rysunków Szymona Teluka "Freak Show". Wystawę będzie można oglądać do 7 listopada.
W ciągu komunikacyjnym III piętra można już oglądać wystawę prac Szymona Teluka, rysownika, karykaturzysty, malarza, autora komiksów i ilustracji. Współpracuje głównie z pisarzami, muzykami, tworzy również na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta. Jest wykładowcą Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i asystentem na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Stworzył znany projekt „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury", który służy popularyzowaniu komiksu i rysunku wśród różnych grup wiekowych. Oto, co powiedział artysta o grozie w swojej twórczości:

20151024wroclawfreak

„Choć groza zawsze była ułamkiem tego co rysuję, siła ekspresji ukryta w kształtach, gestach lub barwach typowych dla horroru nieodparcie mnie przyciągała i nadal tak się dzieje. Oprócz popkulturowych naleciałości, których nie unikniemy, ilustrując tematy z dreszczykiem, jest w tym coś archetypowego, reprezentacja pewnej utajonej strony człowieka wyrażona obrazem. Choć jako rysownik i malarz każdy obraz postrzegam abstrakcyjnie, obecność rozmaitych treści czy nawiązań to rodzaj pomostu z odbiorcą, z jego nawykami i wrażliwością. Czasem pomysły rodzą się z potrzeby wyrażenia czegoś niekoniecznie dobrego, niekiedy to plastyczna lub muzyczna inspiracja motywuje powstanie obrazu. Duża część prezentowanych prac powstała także według pomysłów osób, z którymi w ostatnich latach współpracowałem”.

Wystawa towarzyszy Dolnośląskiemu Festiwalowi Grozy „Hororor Day”, który odbędzie się 24 października 2015 r. O „Hororor Day”[Ystad za wbp.wroc.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-