baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Projekcje filmów i prelekcje o komiksowych superbohaterach.


W piątek 23 października o godzinie 18:30 we wrocławskim American Corner (Rynek 58, budynek Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej) odbędzie się pierwsza (z zaplanowanych czterech) projekcja filmowa związana z superbohaterami połączona z prelekcją. Tematem pierwszej jest "Wampir a sprawa superbohaterska" - prelekcja wokół filmu "Blade - wieczny łowca".
Superbohaterowie od wielu lat nie opuszczają sal kinowych i ekranów telewizyjnych, przynosząc producentom ogromne wpływy. Nie zawsze jednak tak było i nie wszystkie superbohaterskie filmy są dzisiaj pamiętane. Stowarzyszenie Trickster i American Corner postanowiły przypomnieć te, które zasługują na ponowną uwagę.

"Filmoteka Trickstera" jest cyklem piątkowych seansów filmowych. Jej pierwsza odsłona będzie związana z superbohaterami. W najbliższych miesiącach Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster pokaże cztery filmy o ich przygodach, różniące się zarówno stosunkiem do komiksowych pierwowzorów, wykorzystaniem technik wizualnych i efektów specjalnych, jak i popularnością wśród fanów i krytyków. Ta różnorodność jest jednym z powodów, dla których każdy znajdzie w „Filmotece Trickstera” coś dla siebie, nawet jeżeli nigdy nie interesował się komiksami i superbohaterami.

Obejrzymy więc produkcję Briana Singera "X-Men 2", "Kaczora Howarda" - dla jednych kultowego, dla innych nieudanego, krwawego "Blade’a" i animację "Batman: Mask of The Phantasm". Każdy seans zostanie poprzedzony prelekcją, a po filmie znajdzie się jeszcze czas na pytania i dyskusję. Wstęp jest wolny.

Pierwsze spotkanie z superbohaterami już w najbliższy piątek. O godz. 18.30 Michał Wolski opowie, co wampiry mają wspólnego z suberbohaterami, a później obejrzymy film „Blade” (w Polsce znany jako "Blade – wieczny łowca"). To produkcja z 1998 r. w reżyserii Stephena Norringtona z Wesley’em Snipesem w roli głównej.

Wszystkie seanse odbędą się w American Corner (Rynek 58, budynek Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej).

Najbliższe projekcje:

23 października, godz. 18.30 - Wampir a sprawa superbohaterska, Michał Wolski, "Blade"

6 listopada, godz. 18.30 - Prawdziwy Batman tylko w wersji animowanej: "Batman: Mask of the Phantasm", Julian Jeliński, “Batman: Mask of the Phantasm”

4 grudnia, godz. 18.30 - Kaczor Howard, czyli dziwne losy pierwszego filmu na podstawie komiksów Marvela, Radosław Pisula, "Kaczor Howard",

18 grudnia, godz.18.30 - Nadludzie czy podludzie? - Mutanci Marvela w komiksie i filmie, Dawid Głownia, "X-Men 2"[Ystad za wroclaw.doba.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-