baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Piątkowe Spotkanie z Komiksem 90: Nikodem Cabała w Grodzie Kraka


W piątek 23 października o godzinie 18:30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) odbędzie się kolejne z serii Piątkowych Spotkań z Komiksem. Gościem będzie Nikodem Cabała.
Gościem najbliższego spotkania będzie Nikodem Cabała. Rysownik, który swoje pierwsze kroki w komiksowym światku stawiał właśnie w Krakowie. Zanim przyszło mu współtworzyć uniwersum BiOCOSMOSIS, rysował do scenariuszy Michała Gałka, Janka Korczyńskiego, Mirosława Mańko i Kamila Śmiałkowskiego, wypełniając swoimi pracami magazyn KKK, Swego czasu zasilał również grupę twórców PartStudio w ramach którego narysował Duszpasterzy. W tym okresie, powstała również "Pomidorowa", napisana przez Łukasza Borowieckiego, chyba najoryginalniejszy komiks jaki ten autor miał okazję narysować. O tym i o paru innych rzeczach będzie można porozmawiać z Nikodemem, już 23 października w Artetece.
Prowadzenie: Michał JankowskiNikodem Cabała (urodzony w 1980 r.) - rysownik, ilustrator, kolorysta. Zaczynał od drobnych publikacji w fanzinach komiksowych takich jak "AQQ", "KKK". Jego prace ukazały się w antologiach komiksowych: "Piekielne Wizje, Graham Masterton" wydawnictwa Mandragora, "Człowiek w próbówce" wydawnictwa Egmont, "STREFA KOMIKSU, Antologia" Wydawnictwo Roberta Zaręby, "Likwidator Alternative - Antologia 1", oraz gościnnie w krótkich formach pojawił się w albumach: "Likwidator - Sprzątanie Polski" i "Likwidator - EŁRO 12". Jest autorem rysunków do albumów komiksowych takich jak: "Duszpasterze", "Pomidorowa" oraz "Mrok". W 2011 roku skończył rysować składającą się z pięciu albumów i trzech mini antologii serię science-fiction "BiOCOSMOSIS". Dwa pierwsze albumy tej serii ukazały się w amerykańskim magazynie komiksowym "Heavy Metal". Od 2004 roku współpracuje z "Nową Fantastyką" jako ilustrator.

Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Arteteki, agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący już około 2.900 pozycji zbiór komiksów.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-