baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie Komiksowe w MBP w Szczecinie


24 października od godziny 13:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie (ul. J. Hoene-Wrońskiego 1) odbędzie się Spotkanie Komiksowe. Zapraszamy do rozwinięcie newsa w celu zapoznania się z programem.
Dnia 24 października 2015 nasza biblioteka we współpracy ze Szczecińską Giełdą Komiksu oraz Geek Day Szczecin zaprasza na Szczecińskie Spotkania Komiksowe - spotkanie dla fanów szeroko rozumianej sztuki komiksowej. Spotkanie rozpocznie się w filii bibliotecznej nr 54, czyli ProMedia, przy al. Wojska Polskiego 2.
Spotkamy się o godz. 13.00, a rozstaniemy późnym wieczorem. Na początek Joachim Tumanowicz opowie o komiksie amerykańskim, po nim Rafał Rabiec o komiksie europejskim, a następnie Przemek Głowa zaprezentuje komiksową wersję swojego paprykarza Wspomnień. Po prelekcjach będzie można się zapoznać z kolekcjami szczecińskich specjalistów od komiksu (m. in. Joachim Tumanowicz, Piotr Kryk). Potem wyjdziemy na świeże powietrze - Przemek Głowa zabierze nas na spacer, na którym będzie kontynuował swoje paprykarzowe opowieści, pójdziemy do filii naszej biblioteki przy pl. Lotników, gdyż tam znajduje się potężna kolekcja komiksowa, a na koniec udamy się do Czeskiego Filmu, gdzie odbędzie się pokaz anime oraz filmowych ekranizacji komiksów oraz będzie czekało kilka niespodzianek. Nie będziemy się nudzić! Jeżeli jesteś sympatykiem sztuki komiksowej, nie może Cię zabraknąć.

20151024szczecin

W programie:
13.00 Joachim Tumanowicz – Komiks amerykański
13.45 Rafał Rabiec – Komiks europejski
14.30 Przemysław Głowa – Komiksowy Paprykarz Wspomnień
15.15 Prezentacja komiksów szczecińskich kolekcjonerów
16.00 Komiksowy spacer z Głową
17.00 przegląd mang i ekranizacji komiksów w Czeskim Filmie oraz inne atrakcje

Nasi goście:
Joachim Tumanowicz - vloger, autor popularnego videobloga “Szafa z komiksami”
Rafal Rabiec - komiksiarz i karykaturzysta. Entuzjasta rzeczywistości narysowanej. Od czasu do czasu twórca krótkich form komiksowych. Z wykształcenia filolog angielski. Absolwent kursu komiksowego w Saint Martin's College w Londynie. Z urodzenia szczecinianin, po 17 latach spędzonych zagranicą wrócił do Polski.
Przemysław Głowa - plecakowy bukinista, bloger, charyzmatyczny przewodnik miejski. Bywalec bibliotek. Bibliofil.

Gość specjalny:
Szczecińska Liga Superbohaterów


[Ystad za Event FB, mbp.szczecin.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-