baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe


I kolejna porcja nowości. Tym razem: Hanami, Incal, Ongrys, Scream Comics oraz Wydawnictwo Komiksowe.

Monster #6

Monster #6Scenariusz: Naoki Urasawa
Rysunki: Naoki Urasawa
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Monster
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 150 x 210 mm
Stron: 404
Cena: 65,00 zł
Wydawnictwo: Hanami


Stara kamienica w śródmieściu Pragi z szyldem z trzema żabami... Dziesięć lat temu żyła tam kobieta z bliźniakami. Tenma usłyszał o tym od sąsiadów. Opowiadają też mu o siedzibie tajnej czechosłowackiej policji oraz o tajemniczym pożarze. Czy tymi bliźniakami mogą być Johan i Anna? W tym samym czasie Suk, młody detektyw praskiej policji, przyciąga uwagę pięknej dziewczyny z baru. Ona ma na imię Anna! Kiedy Tenma i Suk się spotkają, będą musieli zmierzyć się z jeszcze większym terrorem!!!

Detektyw BKA, Lunge, jest już przekonany o udziale Johana w seryjnych morderstwach. Przybywa do Pragi, aby odkryć, czym naprawdę jest Johan i dowiedzieć się, że „Bezimienny potwór”, niesamowity picture book, który miał duży wpływ w dzieciństwie na Johana, został napisany przez agenta czechosłowackiej tajnej policji Lunge odnajduje „Dom czerwonej róży”, gdzie autor tworzył. Za cienką ścianą odkrywa stare drzwi. A za nimi czai się prawdziwy horror!

Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł – MONSTER, 20th Century Boys i PLUTO. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Shō. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro Ōtomo (autora Akiry).

[opis wydawcy]

Mushishi #03

Mushishi #03Scenariusz: Yuki Urushibara
Rysunki: Yuki Urushibara
Wydanie: I
Data wydania: 1 Październik 2015
Seria: Mushishi
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 150x210 mm
Stron: 242
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Hanami
ISBN: 978-83-60740-94-1


Mushi to byty, które mogą przybierać różne formy. Często sprowadzają choroby, cierpienie. Ale czy to ich wina? Czy trzeba je wytępić? Dla wielu mushishi, badaczy mushi, odpowiedź jest oczywista. Jednak nie dla Ginko. On stara się ich nie osądzać i nie tępić za wszelką cenę.

[opis wydawcy]

Storm - I - Świat na dnie. Ostatni zwycięzca

Storm - I - Świat na dnie. Ostatni zwycięzcaScenariusz: Philip Dunn, Martin Lodewijk
Rysunki: Don Lawrence
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Storm
Tłumaczenie: Krzysztof Janicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 112
Cena: 75 zł
Wydawnictwo: Incal
ISBN: 978-83-921387-1-6


„Storm" to europejski bestseller łączący space operę i fantasy. Sukces zawdzięcza hiperrealistycznym, przerysowanym ilustracjom Dona Lawrence'a. Prosta historia przygodowa przechodzi w wielowątkową opowieść, zmierzającą się z klasycznymi motywami science fiction.
„Storm” ukazał się w 14 wersjach językowych. Przed laty drukowały go w Polsce magazyny „CDN”, „Komiks” i „Świat Komiksu”. Niniejsza edycja zawiera dwa oryginalne albumy oraz dodatki: plakaty, postery, wywiady i teksty przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

Storm wyrusza, by zbadać anomalię niedaleko Jowisza. Jego statek wpada w szalejące żywioły, jednak astronaucie udaje się wrócić na Ziemię. Kontury kontynentów uległy zmianie, nie widać oceanów a na dodatek brak powietrza do oddychania. Pomimo tych zmian ludzkość przetrwała, choć dokonała regresu, o czym może przekonać się Storm schodząc na dno nieistniejącego morza, na którym tętni życie.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Storm - I - Świat na dnie. Ostatni zwycięzca Storm - I - Świat na dnie. Ostatni zwycięzca Storm - I - Świat na dnie. Ostatni zwycięzca


Castaka

CastakaScenariusz: Alejandro Jodorowsky
Rysunki: Das Pastoras
Wydanie: I
Data wydania: 3 Październik 2015
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 112
Cena: 89,00 zł
Wydawnictwo: Scream Comics
ISBN: 978-83-941801-5-7


Przed dominacją TechnoPapieża, przed Johnem Difoolem i Incalem, przed Metabaronami, był ród Castaków.

Opowieść o pierwszym klanie i ostatnim z rodu.

Dayal, zrodzony w wojnie i gwałcie stanie się pierwszym krokiem na drodze do chwały Metabaronów... ale zanim do tego dojdzie...

[opis wydawcy]

Incal

IncalScenariusz: Alejandro Jodorowsky
Rysunki: Moebius
Wydanie: II
Data wydania: Październik 2015
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 312
Cena: 169,00 zł
Wydawnictwo: Scream Comics


Oto jedna z najsławniejszych europejskich serii, wydana w jednym zbiorczym tomie. Komiksowa odpowiedź na filmowe Gwiezdne Wojny, a dziś - klasyka space opery. Podrzędny prywatny detektyw John Difool wchodzi w posiadanie niezwykłego artefaktu - Incala - od którego zależą losy wszechświata. Wbrew własnej woli John zostaje uwikłany w najeżoną niebezpieczeństwami misję, w której przyjdzie mu przemierzyć wszystkie wymiary wszechświata i stawić czoło największym potęgom.

Oficyna Scream Comics wyda ten album w oryginalnej wersji kolorystycznej.

Serię rozszerzono potem o prequel, serie poboczne i sequel (w Polsce wydano: Przed Incalem, Kasta Metaboronów, Technokapłani, Megalex). Wszystkie te serie zostały napisane przez słynnego chilijskiego scenarzystę i reżysera, Alexandro Jodorowsky`ego. Z kolei Moebius to autor znakomitego albumu Feralny Major, opublikowanego wcześniej w kolekcji Mistrzowie Komiksu.

[opis wydawcy]

Juan Solo #1: Syn Spluwy. Psy Władzy

Juan Solo #1: Syn Spluwy. Psy WładzyScenariusz: Alejandro Jodorowsky
Rysunki: Georges Bess
Wydanie: I
Data wydania: 3 Październik 2015
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 120
Cena: 85,00 zł
Wydawnictwo: Scream Comics
ISBN: 978-83-941801-4-0


Porzucony dzikim psom na pożarcie, wychowany z lufą rewolweru w ustach zamiast smoczka i otoczony opieką karła transwestyty, Juan Solo zdecydowanie nie miał łatwego dzieciństwa.

Rodzinne Huatulco przyjmuje jednak Juana z otwartymi ramionami i choć nie rozpieszcza go, uczy go przeżycia. Od wczesnych lat, Juan rozwija talent do bezmyślnej zbrodni, która w jego mniemaniu jest szczeblem na drabinie uznania i pozycji społecznej wśród przeżartego korupcją społeczeństwa.

Juan Solo - kolejne dziecko wyobraźni Jodorowskiego.

Historię o ludzkiej naturze, pewnie też o przebaczeniu, ale na pewno o mroku jaki kryje się w duszy każdego człowieka. Ten okrutny świat nie pozostawia złudzeń, a człowiek jest narzędziem w rękach pieniędzy.

Jodorowsky nie waha się nawiązać do mitologii greckiej czy Nowego Testamentu, żeby przedstawić mechanizmy, które kierują naszymi poczynaniami. Nadaje to opowieści uniwersalny wymiar w którym możemy odnaleźć refleksję nad kondycją człowieka we współczesnym świecie oraz pytanie, czy można uniknąć tragedii, do której prowadzi nas przeznaczenie?

Symboliczny język Jodorowskiego w połączeniu z dynamicznymi i sugestywnymi rysunkami Bessa, tworzą opowieść, która zadowoli każdego miłośnika powieści graficznej.

To wydanie komiksu zawiera dwa pierwsze tomy serii składającej się z czterech albumów.

[opis wydawcy]

Rodryk

RodrykScenariusz: Lucien Meyes
Rysunki: William Vance
Kolor: Petra
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Tout Vance
Tytuł oryginału: Tout Vance 7 - Intégrale Rodric
Rok wydania oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 220x295 mm
Stron: 96
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-61596-68-4


Głównym bohaterem tego przygodowego komiksu jest rycerz o imieniu Rodryk. To weteran wypraw krzyżowych, człowiek szlachetny i znakomity wojownik.

Gdy jego przyjaciel, jerozolimski kupiec popada w tarapaty, zwraca się do Rodryka z prośbą o odwiezienie córki Blanki do swego brata. Rodryk wraz z giermkiem i Blanką ruszają w daleką podróż przez pustynię. W trakcie wyprawy w ręce rycerza dostaje się pergamin, od którego może zależeć kruchy rozejm panujący w Ziemi Świętej. Rodryk staje przed dylematem - czy odwieźć podopieczną w bezpieczne miejsce, czy też zrobić wszystko aby nie dopuścić do wybuchu wojny.

W albumie znalazły się dwa tomy miniserii, którą na podstawie scenariusza Luciena Meysa narysował William Vance. Całość uzupełniają znakomite ilustracje Vance'a, a także grafiki, które stanowiły jego źródło inspiracji.

Przykładowe plansze:
Rodryk Rodryk Rodryk


Ostatnia melodia

Ostatnia melodiaScenariusz: Stephen Collins
Rysunki: Stephen Collins
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Tytuł oryginału: Exit Music
Rok wydania oryginału: 2010
Wydawca oryginału: Solipsistic Pop One
Tłumaczenie: Grzegorz Ciecieląg
Oprawa: miękka
Format: 210x295 mm
Stron: 16
Cena: 0,00 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe


Trzeci darmowy komiks od Wydawnictwa Komiksowego wydany z okazji Międzynardoowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Po Zabójcy Hunga i Historii anioła czas na Ostatnią melodię autorstwa Stephena Collinsa, twórcy fantastycznie przyjętego w Polsce komiksu Gigantyczna broda która była złem.

Komiksowe refleksja nad pytaniem - czy na pewno tuż przed śmiercią chcesz słuchać złej muzy - to małe arcydzieło, które wprawi w zachwyt nie tylko fanów komiksów.

Komiks będzie można za darmo otrzymać na MFKiG 2015 oraz będzie dołączany do zamówień w Gildia.pl od października do wyczerpania nakładu.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Ostatnia melodia


Profesor Andrews

Profesor AndrewsScenariusz: Dominik Szcześniak
Rysunki: Grzegorz Pawlak
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 32
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-7961-108-9


Profesor Andrews był przedstawicielem jednej ze szkół psychologicznych, bardzo ważnej, bardzo głębokiej, mającej przed sobą przyszłość. Jak prawie wszystkie takie szkoły, wywodziła się z psychoanalizy, ale zerwała z korzeniami, opracowała własną metodę, własną teorię, własną historię, własny styl życia, śnienia i wychowywania dzieci. Profesor A. leciał teraz do Polski z torbą książek, z walizką ciepłych rzeczy – powiedziano mu, że grudzień w Polsce jest wyjątkowo mroźny i nieprzyjemny.

Olga Tokarczuk, "Profesor Andrews" z tomu opowiadań "Gra na wielu bębenkach"

Profesor Andrews wylądował w Warszawie w przeddzień wydarzenia, które zmieniło historię Polski. Jaką Polskę zobaczył bohater opowiadania Olgi Tokarczuk? Zobacz to w komiksie!

Ambitnego zadania komiksowej adaptacji fantastycznego opowiadania autorstwa Laureatki Nagrody NIKE i jednej z najpoczytniejszych polskich pisarek podjęli się Dominik Szcześniak i Grzegorz Pawlak.

Dominik Szcześniak - scenarzysta i rysownik, autor scenariuszy m.in. do cyklu Dom Żałoby, albumów Fotostory, Ksionz, Nikifor. Krynica oczami Nikifora.

Grzegorz Pawlak - jeden z najciekawszych twórców komiksów "młodszego pokolenia", twórca m.in. rysunków do jednego z komiksów serii "Dampc" (sc. Jerzy Szyłak).

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Profesor Andrews Profesor Andrews Profesor Andrews


Robaczki

RobaczkiScenariusz: Dominik Szcześniak
Rysunki: Dominik Szcześniak
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 150x228 mm
Stron: 156
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-7961-247-5


Scenarzyści to goście od wymyślenia historii, pisania dialogów, czasem też od tworzenia storyboardu czy choćby rozpisania na plansze i kadry. Myślicie, że ktoś ich kojarzy? Przecież efekt ich pracy – w odróżnieniu od imponującego portfolio rysownika – wygląda jak wyciąg bankowy. Kto przy zdrowych zmysłach zainteresuje się czymś takim? Jaki wydawca? Albo ktokolwiek, decydujący o tym wszystkim? Scenarzysta to końcówka komiksowego łańcucha pokarmowego. Wiecie jaka jest różnica między wydawcą komiksu, rysownikiem, inkerem, liternikiem, tłumaczem, składaczem a scenarzystą? (...)

W Robaczkach poznacie odpowiedzi na powyższe pytania, jak i uchylimy przed wami kulisy komiksowego światka oraz wady i zalety życia z ojcem - komiksiarzem. Jak wygląda życie z twórcą opowieści obrazkowych? Czy warto tworzyć komiksy? Jak można na nich zarobić i czy trzeba umieć rysować, by uprawiać zawód komiksiarza? I co na to wszystko Misiek, syn Autora?

Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, musicie poznać Robaczki.

A czy Miśkowi komiks się podobał? Tę kwestię chłopiec wyjaśnił w wywiadzie, udzielonym Kubie Jankowskiemu:

Misiek: Tak. Na przykład taki, że – o tutaj – było małe kółko, a tu – duże. I podobał mi się odcinek, w którym jechałem samochodzikiem. Komiksy były bardzo śmieszne. Nie podobało mi się, że tatuś musi rysować i rysować, bo zamiast tego mógł się ze mną bawić.

Robaczki to jeden z nielicznych polskich komiksów autobiograficznych skupionych na relacjach ojca z synem. Spora dawka humoru nie przysłania tu dość przykrej refleksji o rzeczywistości.

Dominik Szcześniak - scenarzysta i rysownik, autor scenariuszy m.in. do cyklu Dom Żałoby, albumów Fotostory, Ksionz, Nikifor. Krynica oczami Nikifora. Nakładem Wydawnictwa Komiksowego i Prószyński i S-ka ukazał się Profesor Andrews, adaptacja opowiadania Olgi Tokarczuk dokonana przez Dominika.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Robaczki Robaczki Robaczki Robaczki Robaczki




Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-