baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty Komiksowe w MOK w Wojkowicach


10 października w wojkowickim Miejskim Domu Kultury (ul. Jaworznik 6) odbędą się darmowe Warsztaty Komiksowe. Towarzyszyć jej będzie kolekcjonerska wystawa polskich albumów z historiami obrazkowymi oraz konkursy i zabawy rysunkowe
Już po raz szósty dzieci oraz młodzież z Wojkowic i okolic będą miały okazję uczestniczyć w Warsztatach Komiksowych organizowanych przez wojkowicki MOK. 10 października 2015 zapraszamy wszystkich chętnych na solidną dawkę komiksowych warsztatów, którym towarzyszyć będzie kolekcjonerska wystawa polskich albumów z historiami obrazkowymi oraz konkursy i zabawy rysunkowe. Warsztaty potrwają trzy godziny od 12.00 do 15.00.Jak wiadomo nie od dziś, historie obrazkowe pobudzają wyobraźnię, kreatywność, ciekawość i w najprostszy sposób przekazują informację o naszych emocjach. Komiks jest sztuką, której początków szukać możemy już w starożytnym Egipcie, chociaż jako odrębna dziedzina twórczości artystycznej jest stosunkowo młoda. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o historii komiksu zapraszamy serdecznie zainteresowane dzieci oraz młodzież na VI Warsztaty Komiksowe, które tym razem odbędą się pod hasłem: „Przygoda z malarstwem”. Poznamy różne style rysunkowe oraz malarskie, które następnie będziemy wykorzystywać w praktyce, tworząc własnych bohaterów i ich przygody. Zagłębimy się w dzieła polskich twórców komiksowych i poznamy najciekawsze historie rysunkowe. W trakcie warsztatów zostanie również rozstrzygnięty konkurs ogłoszony podczas poprzedniej edycji, a najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału pod nr tel. 32 769 64 82.


[Ystad za mokwojkowice.home.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-