baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

„Creepypasta” Grzeszkiewicza i Babis


W piątek, 6 listopada o godzinie 19.00 w poznańskiej Galerii Komiksu i Ilustracji „TYMCZASEM…” w Centrum Kultury Zamek odbędzie się wernisaż Katarzyny Babis i Daniela Grzeszkiewicza. Ich wspólną wystawę „Creepypasta” będzie można oglądać do 3 grudnia 2015. Podczas wernisażu autorzy będą rysowali na żywo na ścianie.
Galeria Komiksu i Ilustracji „TYMCZASEM…”, Centrum Kultury Zamek

Katarzyna Babis i Daniel Grzeszkiewicz „Creepypasta”

Wystawa czynna od 7 listopada do 3 grudnia 2015

Wernisaż 6 listopada, piątek, godzina 19:00

CK Zamek mieści się przy ulicy św. Marcina 80/82 w Poznaniu.

Katarzyna Babis - urodzona w 1992 roku, lubelska ilustratorka i rysowniczka komiksów, studiowała grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS-u. Swoje krótkie formy komiksowe publikuje w licznych magazynach i antologiach oraz w internecie. Prowadzi warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży oraz programy arteterapii dla wykluczonych. Swój debiutancki album pt. "Tequila" - na podstawie scenariusza Łukasza Śmigla - wydała w 2014 roku (wyd. Dobre Historie), przy wsparciu użytkowników serwisu crowdfundingowego Polak Potrafi.
Na swoim koncie ma udział w projektach: "Dom żałoby 7" (2013), "Rag & Bones" (2014), "Tequila 1: Władca marionetek" (2014). "Maja z Księżyca", książka dla dzieci, wydawnictwo Widnokrąg, 2015, „Rag&Bones 2”, (2015).
Nagrody: wyróżnienie w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier (2013) za "Pan tu nie stał" (scenariusz Dominik Szcześniak); nominowana do Lubelskiego Wyróżnienia Kulturalnego Żurawie 2014, w kategorii „Obraz”.
Miłośniczka komiksu europejskiego, animacji Disneya i sztuki tatuażu.

Daniel GEDEON Grzeszkiewicz (rocznik 1980) - lubelski grafik zafascynowany komiksem, autor okładek.
Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej.
Publikował w m.in. "KGB" i "Znakomiks". Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku).
Tworzył ilustracje i okładki dla wydawnictwa Fabryka Słów. Z końcem sierpnia 2015 roku ukazał się we Francji drugi tom cyklu historyczno-kostiumowego ''L'Or du Rhin'' (''Złoto Renu ') zatytułowany ''La flèche et le glaive'' (''Strzała i miecz''). Scenariusz Rogera Seitera i François Hoffa zilustrował Daniel ''Gedeon'' Grzeszkiewicz. W przygotowaniu jest także album Gestalt, tworzony wspólnie z Marcinem Rusteckim i Dominikiem Szcześniakiem.
Na swoim koncie ma komiksy, samodzielne: "X2", "Gedeon zebrany"; zbiorowe: "Komiks Forum '98", "Antologia piłkarska - Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce...", "Copyright. Antologia komiksu", "Dom żałoby 7", "Powrót Barbarzyńców i nie", ''La flèche et le glaive'' oraz „Gedeon”- zbiór krótkich form komiksowych i bogata galeria ilustracji Daniela Grzeszkiewicza.


[ljc]Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-