baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

24-godzinne rysowanie komiksów w Gdańsku


10 października od godziny 12:00 w gdańskiej Szkole Podstawowej nr 65 im Alfa Liczmańskiego (ul. Śluza 6) odbędzie się kolejna edycja 24-godzinnego rysowania komiksów. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Najlepsze pracę ukazują się w zbiorczej Antologii 24 Hour Comics Day.
24h Comics Day w Szkole Podstawowej nr. 65 w Gdańsku
Już po raz kolejny 10 / 11 Października 2015 godz. 12.00 odbędzie się całodobowa sesja rysowania komiksów. Jej zamiarem jest stworzenie dwudziestoczterostronicowej historii obrazkowej.

24-godzinny komiks to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McCloud'a. Taki komiks zawiera w sobie 24 strony, stworzone od początku do końca w czasie sesji 24-godzinnego rysowania. Od pierwszej edycji imprezy, zorganizowanej w USA według tego pomysłu, mija już 25 lat. W tym czasie inicjatywa zyskała sobie popularność na wszystkich kontynentach i posiada niezliczone lokalne odmiany. Pracownia Komiksowa działająca przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada w Gdańsku od 2009 roku jest jedynym polskim organizatorem biorącym udział w tej akcji.

Najbliższe spotkanie trójmiejskich rysowników i autorów komiksów odbędzie się 10 października 2015 r., w tym roku w Szkole Podstawowej nr 65 im Alfa Liczmańskiego. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku ( Pracownia Komiksowa) oraz partnerzy projektu Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego oraz Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy i EduArtMedia przygotowali kolejna możliwość rywalizacji.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do rysowania na czas. Autorzy najlepszych prac będą mieli okazję zobaczyć swoje dzieła w druku.Organizator:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada w Gdańsku
Partnerzy projektu:
Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego oraz Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy i EduArtMedia

O koncepcji 24h Comics Day

24-godzinny komiks to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McCloud'a. Taki komiks zawiera w sobie 24 strony, stworzone od początku do końca w czasie sesji 24 -godzinnego rysowania.
Pierwszy 24-godzinny komiks Scott McCloud narysował 31 Sierpnia 1990 roku. Ustanowione zostały wtedy żelazne reguły tworzenia tego wydarzenia:

- Sesja tworzenia komiksu od początku do końca może trwać nie więcej niż 24 godziny. W tym procesie zawiera się także pisanie scenariusza, który nie może powstać wcześniej.
- Wynikiem pracy muszą być 24 strony gotowego do publikacji komiksu.

Od pierwszej sesji rysowania 24-godzinnego komiksu, 24h Comic Day stał się międzynarodowym wydarzeniem, które odbywa się rokrocznie w październiku na całym świecie.
Oprócz tego istnieje wiele lokalnych inicjatyw organizowanych według tego konceptu niezależnie od edycji międzynarodowej.

Adres: Szkoła Podstawowa nr 65 im Alfa Liczmańskiego ul Śluza 6


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-