baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksofon 18: Oleksicki i Wróblewski


W piątek, 25 września o godzinie 19.00 we Wrocławiu w Sanatorium Kultury (Przejście Garncarskie 2) odbędzie się 18. edycja Komiksofonu. Tym razem gośćmi będą Marek Oleksicki i Grzesiek Wróblewski. Polecamy!
komiksofon18

Projekt Komiksofon - element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

25 września 2015, piątek, godzina 19:00 spotykamy się z Markiem Oleksickim i Grześkiem Wróblewskim w Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro

GOŚCIE: MAREK OLEKSICKI I GRZESIEK WRÓBLEWSKI!

Marek Oleksicki skończył warszawską ASP na wydziale grafiki. Pracuje dla reklamy, jest też ilustratorem, plakacistą i rysownikiem komiksów. W Polsce ukazały się dwa albumy z jego rysunkami: "Odmieniec. Trzy" i "Ursynowska specgrupa od rozwałki. Metametal", publikował także w głośnej antologii o Powstaniu Warszawskim "44" i brał udział w warsztatach City Stories przy Międzynarodowym Festiwalu komiksu i Gier w Łodzi (efektem jest międzynarodowa antologia). Od lat rysuje głównie dla zagranicznych wydawnictw. Jego najbardziej znane komiksy to "Frankenstein’s Womb" (scenariusz Warren Ellis) , 28 days later ( scenariusz Michael Alan Nelson ) , "The Darkness: Close Your Eyes" (scenariusz Ales Kot) i głośna seria ” Zero” (scenariusz Ales Kot) . Współpracował z magazynem "Ślizg" i "Foyer". Autor ilustracji dla magazynów "Przekrój", "Uważam Rze", "Malemen". Wraz ze scenarzystą Bartoszem Sztyborem publikuje komiksy w tygodniu "W Sieci" i miesięczniku "W sieci historii".

Grzesiek Wróblewski Jeden z najciekawszych artystów – ilustratorów młodego pokolenia. Wrocławianin, urodził się w 1984 r. z ołówkiem w ręku, jest absolwentem architektury krajobrazu na Uniwersytecie Wrocławskim. Ilustrator i concept artist w interaktywnej agencji Juice. Autor niezliczonej ilości projektów kreatywnych, między innymi okładek takich wydawnictw jak słuchowisko „Wiedźmin” i albumu Girl and the Nervous Guy „Shake the tree”. Rysuje głównie portrety - przede wszystkim kobiet, które go poruszają, inspirują niesztampową urodą duszy, ekstrawagancką nutą szaleństwa lub pasji. Jego niepowtarzalny styl jest oparty na detalach, głównie roślinnych, kreślonych w konwencji art nouveau. Większość jego prac powstaje najpierw w szkicownikach Moleskine. Sam mówi, że jest uzależniony od dźwięku ołówka trącego o papier. Pracuje zawsze przy muzyce, która go inspiruje i z nieodłącznym kubkiem kawy.

Komiksofon poprowadzi – słynny wrocławski komiksiarz - Konrad Koko Okoński urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie) Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.

Spotkanie z autorami poprowadzi - Andrzej Jarczewski (1966) Z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.


Komiksofon


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-