reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów w Łodzi


28 sierpnie o godzinie 12:00 w Łódzkim Centrum Komiksu (Piotrkowska 28) rozpoczną się obchody Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów podczas których odbywać się będą warsztaty oraz prelekcję. O 18:00 tego samego dnia odbędzie się wernisaż wystawy prac Kuby Wiejackiego.
28 sierpnia przypada data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Pomysłodawcami takiego sposobu popularyzacji czytelnictwa są amerykańscy dziennikarze i blogerzy Brian Heater i Sarah Morean. Ważnym aspektem ich idei jest zmiana wizerunku komiksu, postrzeganego jako infantylna rozrywka, na rzecz pełnowartościowej książki, która jest doceniana przez krytyków literatury i sztuki. Data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów przypada w rocznicę urodzin amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świeci postaci z uniwersum X-Men, Hulka czy Fantastycznej Czwórki.Zaczynamy o 12.00 - w ŁCK działać będzie czytelnia, planowane są prelekcje i warsztaty.

O godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy Jakuba Wiejackiego „Szkicowisko”, na którą złożą się "rysunki niedbałe" tego świetnego łódzkiego artysty.

Na finał o godz. 21.00 zapraszamy na Komiks Disco Party do klubu 6 dzielnica przy Piotrkowskiej 102.[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-