baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z autorami komiksu Zamek


W czwartek, 20 sierpnia 2015 o godz. 18:00 w gdańskiej Galerii Guntera Grassa (ul. Szeroka 34/36) w ramach wystawy K: KafKa w KomiKsie odbędzie się spotkanie autorskie z Davidem Zanem Mairowitzem i Jaromirem99 - autorami komiksu "Zamek".
W czwartek, 20 sierpnia 2015 o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Davidem Zanem Mairowitzem (autorem komiksów - tekstów) i Jaromirem99 (rysownikiem - jednym z artystów, którego dzieła są na wystawie).

Jaromir99 jest również członkiem rockowego zespołu literackiego Kafka Band, który wystąpi tego samego dnia w Klubie Sfinks700 w ramach Literacki Sopot.

Miłośników dobrego komiksu i rocka - serdecznie zapraszamy!

Rozmowa będzie prowadzona w języku angielskim.Zamek

ZamekScenariusz: David Zane Mairowitz
Rysunki: Jaromir 99
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2014
Tytuł oryginału: The Castle
Rok wydania oryginału: 2013
Wydawca oryginału: SelfmadeHero
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 165 x 240 mm
Stron: 144
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Centrala
ISBN: 978-83-63892-34-0
Adaptacja powieści "Zamek" Franza Kafki.


Pewien geodeta, znany tylko jako „K.”, zostaje wezwany do Miasteczka. Po przybyciu musi się odnaleźć w zawiłym, biurokratycznym labiryncie, wśrod asystentów i posłańców, pokojówek i hotelarek, kierowników i… ich kochanek. Czeka na instrukcje z Zamku, lecz nie wie, jak wygląda jego pracodawca, telefony milczą, a poza tym nie wiadomo nawet, co tak naprawdę ma robić. To przeszywające studium bezradności i ostatnie arcydzieło Kafki urywa się, jak samo życie, w połowie zdania.

David Zane Mairowitz jest pisarzem, dramaturgiem, reżyserem radiowym i tłumaczem. Od 40 lat pracuje na własny rachunek jako pisarz. Wydał wiele książek, między innymi dobrze przyjęte „Introducing Kafka” (wspólnie z Robertem Crumbem), „Introducing Camus” oraz „Wilhelm Reich for Beginners”. Spośród jego sztuk teatralnych jedna z najsłynniejszych to adaptacja „Procesu” Kafki. Drukował teksty w „Harper’s”, „Vogue”, „Plays and Prayers”, „The Village Voice”, „The Progressive” oraz „The Sunday Times”. Publikował opowiadania w rozmaitych czasopismach, między innymi „Partisan Review”, „New Directions” i prestiżowym „Penguin Modern Stories”. W ciągu ostatnich 25 lat wyprodukował wiele słuchowisk radiowych oraz reportaży dla BBC w ponad 20 krajach, za które uhonorowano go międzynarodowymi nagrodami. Obecnie mieszka i pracuje we Francji.
Jaromir 99 jest czeskim piosenkarzem, tekściarzem i artystą najbardziej znanym ze współpracy z Jaroslavem Rudisem nad komiksową trylogią „Alois Nebel”. Została ona przeniesiona na ekran w postaci filmu animowanego o tym samym tytule, który zaliczył udany debiut na festiwalu filmowym w Wenecji, a w 2011 został zgłoszony jako kandydat do Oskara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Rok później Europejska Akademia Filmowa wyróżniła go jako najlepszy film animowany. Jaromir 99 mieszka i pracuje w Pradze.[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-