NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

KO-MIKS - wakacyjne spotkania ze sztuką


Od dzisiaj do 21 sierpnia w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu (Stary Rynek 6) w godzinach 10-14 odbywać się będą spotkania "KO-MIKS - wakacyjne spotkania ze sztuką" poświęcone sztuce komiksu i wydarzeniom Poznańskiego Czerwca 1956. Kolejnym terminem spotkań jest 24-28 sierpnia. Podczas spotkań planowane są również warsztaty komiksowe.
Czas trwania: 17.08. - 21.08. i 24.08. - 28.08.2015, godz. 10:00 - 14:00

Zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl / tel.: 48 61 852 95 01

Wiek: 6-18, 60+

"Ko" - razem, wspólnie; "miks" - mieszanka

Dzieci, młodzież i seniorów zapraszamy na dwutygodniowy cykl letnich zajęć, których punkt wyjścia stanowić będzie wystawa „Mój kraj taki piękny. Polski komiks o polskiej rzeczywistości”. Tematem spotkań staną się wydarzenia Poznańskiego Czerwca 1956. Osobiste historie, opowiadane przez starszych uczestników zajęć zostaną przekute w niezwykłe komiksy, których autorami będą przedstawiciele młodszego pokolenia. Działania uświetnią ciekawe wyjazdy, w tym do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 oraz spotkania z twórcami i znawcami komiksów.

"KO-MIKS" ma na celu zapoznać dzieci ze sztuką komiksu, a także integrować międzypokoleniowo, bo drugim tematem przewodnim będą spotkania ze świadkami i uczestnikami Poznańskiego Czerwca 1956 r. W ramach wspólnego działania twórców komiksu, edukatorów i animatorów oraz kombatantów powstaną m.in. komiksy dzieci, które potem zostaną zanimowane. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z IPN oraz Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956 r.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.


_____________________


WE WTOREK 18 SIERPNIA OD GODZ. 10.00 warsztaty komiksowe poprowadzą autorzy komiksu ,,1956: Poznański Czerwiec" - współscenarzysta Maciej Jasiński, rysownik Jacek Michalski oraz pomysłodawca, autor koncepcji plastycznej, współscenarzysta i wydawca Witold Tkaczyk z Zin Zin Press. Opowiedzą też o historii powstania komiksu. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma gratisowo egzemplarz komiksu.

_____________________


Z radością informujemy, że 20 i 21 sierpnia odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Filip Bąk - komiksiarz, architekt i twórca pierwszej w Polsce audycji o komiksie nadawanej w Radiu Afera. Serdecznie zapraszamy!


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-