baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty pisania komiksów z Pawłem Paulusem Mazurem


W czwartek 13 sierpnia w ramach Festiwalu Latający Łysy Pingwin w białostockiej Zmianie Klimatu (ul. Warszawska 6) odbędą się warsztaty pisania komiksu z Pawłem "Paulusem" Mazurem.
Dariusz Brzóska Brzóskiewicz

Warsztaty Japońskiego Haiku

Haiku jako najkrótsza forma poetycka świata! O flozofi humoru, wędrówkach haiku dookoła świata i japońskiej sztuce w Polsce. A dla miłośników „poezji błysku” KONKURS z nagrodami!

SARENKA

Sarenka
Na mrozie nie może
Czeka na ciepły oddech
Leśniczy ją głaszcze po udzie
Niech się naje do syta

Dariusz Brzóska Brzóskiewicz - dramatopisarz, twórca telewizyjny i radiowy, aktor, happener, ale przede wszystkim poeta haiku.

Pisze od grudnia 1986 roku. W latach 1986-1990 współtworzył legendarną gdańską formację artystyczną TOTART. Jest także sztandarowym poetą krakowskiego wydawnictwa Brulion. W 1995 roku jego autorska audycja Brzóska Show reprezentowała Polskę na szwajcarskim festiwalu Róże Montreaux.W latach 2003-2008 swoją twórczość publikował w Przekroju.

W 2005 z okazji 60-lecia pisma trafił na listę 12 najlepszych twórców pisma. Jego wiersze (przetłumaczone na japoński) znalazły się na płycie „Haiku fristajl”, przedsięwzięciu tym wzięli udział m.in. Stanisław Soyka, Leszek Możdżer, Marcel Adamowicz i Wojciech Chołaściński

W styczniu 2005 roku album został zaprezentowany w Pałacu Cesarskim w Tokio.

--------------------------------------------------


PAWEŁ PAULUS MAZUR.

Warsztaty pisania komiksu!

Malarz, grafik, grafter i rysownik, autor kultowych podziemnych komiksów Twins. Aktor, reżyser, prozaik, poeta działający w grupie Zlali mi się do środka. Dał się poznać podczas ujawnień TotArt, w programach telewizyjnych i radiowych: Brulion TV, Pętla Czasu, Dzyndzylyndzy, Lalamido, Brzózka Show, Sprężyna Paulusa i Windą na szafę oraz jako alternatywny muzyk grający w formacji Gdańsk 2000. Mieszka i tworzy w Gdańsku.

--------------------------------------------------


Festiwal Latający Łysy Pingwin

Start: 15:00

Rezerwacja stolików:
- online
- telefonicznie: 85 741 71 30
_______________________________________
Więcej wydarzeń: harypub.pl/wydarzenia


[Ystad za Event FB, Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-