baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Gierszewski czyta dzieciom Shackletona


Nasz redakcyjny kolega, Maciej Gierszewski, który prowadzi stronę Są komiksy dla dzieci i bloga Kopiec kreta, w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 w kontenerze DASDASD w Poznaniu w ramach cyklu #książki nad rzeką, będzie czytał fragmenty "Wyprawy Shackletona" i opowiadał o tej książce graficznej. Polecamy!

Wydarzenie na FB.

Podczas spotkania odbędą się także warsztaty plastyczne. Spotkanie odbędzie w kontenerze nad Wartą przy Ewangelickiej 1.


Wyprawa Shackletona

Wyprawa ShackletonaAutor: William Grill
Ilustracja: William Grill
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2015
Tłumaczenie: Agata Napiórska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 245x305 mm
Stron: 72
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-11-6


Niezwykła książka opowiadająca o losach wyprawy Ernesta Shackletona, który na pokładzie statku „Endurance” postanowił przebyć Antarktydę od morza do morza, przechodząc przez biegun. Na jej kartach zobaczymy drobiazgowo przedstawioną załogę i ekwipunek, który jej towarzyszył. Poczujemy chłód bieguna południowego i miażdżącą siłę nieustępliwej lodowej pokrywy. Dowiemy się czym jest prawdziwa odwaga i determinacja.

Imponująca podróż Shackletona będzie ostatnią pośród Bohaterskich Wypraw Antarktycznych, które odbywały się w latach 1888–1914. Jego historia jest przykładem niewyobrażalnego niebezpieczeństwa i przygód, ale przede wszystkim wytrwałości.

„Wyprawa Shackletona”, przepięknie i z detalami odmalowana przez młodego rysownika, Williama Grilla, została uznana przez „The New York Times” najlepszą ilustrowaną powieścią dla dzieci i młodzieży w 2014 roku.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:
Wyprawa Shackletona Wyprawa Shackletona Wyprawa Shackletona Wyprawa Shackletona Wyprawa Shackletona

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-