NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiks na festiwalu "Mazurskie Lato Kabaretowe"


W czwartek 23 lipca o godz. 20:00, w ramach Mazurskiego Lata Kabaretowego w Galerii Ślad ECK w Ełku (ul. Wojska Polskiego 47) w ramach wystaw z cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" Wojtka Łowickiego odbędzie się wernisaż wystawy komiksów i ilustracji Jacka Fedorowicza "To tylko żarty". Wystawę będzie można oglądać do 17 sierpnia.
Komiks na festiwalu „Mazurskie Lato Kabaretowe”!

Od 23 lipca Ełckie Centrum Kultury zaprasza na wystawę z cyklu ‘Cztery pory roku z satyrą i komiksem’ Wojtka Łowickiego. Tym razem komiksowo i satyrycznie:

„Jacek Fedorowicz. To tylko żarty”O Jacku Fedorowiczu opowiada W. Łowicki (fragmenty tekstu do katalogu):

(…)Przyszedł czas na studia, wymarzone - artystyczne. Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Sopocie. Ale nie było to takie proste. Miał „niewłaściwe” pochodzenie: „syn wroga ludu”, nie przynależał do ZMP, nie posiadał nawet prac, które mógł pokazać przed egzaminem. Zakazanych wówczas przez stalinowskie władze komiksów pokazać przecież nie mógł… Czy to więc szczęście, czy to talent, ale udało się i Fedorowicz zdał. Mało tego, ukończył także studia na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. I gdyby nie ciekawość, a także chęć poprawy finansowej swojej sytuacji, zostałby dziś znanym malarzem (konstruktywistą, a może realistą). Pchało go jednak do odkrywania coraz to nowszych możliwości...

O tym co było dalej, jak nasz Bohater został wziętym rysownikiem i co z tego wynikło dowiecie się Państwo dzięki ekspozycji w Ełckim Centrum Kultury. Wystawa wpisana została w XXI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka 2015:

eck.elk.pl

Wernisaż 23 lipca o godz. 20:00, Galeria Ślad ECK, Ełk, ul Wojska Polskiego 47. Wstęp wolny!

UWAGA! W dniu wernisażu na wieczorku autorskim będzie można spotkać się z samym Jackiem Fedorowiczem oraz posłuchać w jego wykonaniu najnowszych satyrycznych felietonów!

Wystawa czynna do 17 sierpnia.


[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-