NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Naprawdę nieśmieszna wystawa


18 lipca o godzinie 17:00 w szczecińskim oksuper (Jana z Kolna 7) odbędzie się wernisaż prac Mikołaja Tkacza i Michała Rzecznika "Naprawdę nieśmieszna wystawa".
oksuper ma wielką przyjemność zaprosić na pierwszą wystawę Naprawdę nieśmieszne rysunki!
Zapraszamy wszystkich z 25 tysięcy fanów! Zaprezentowane zostaną oryginały komiksów, a na szybach pawilonu powstaną nowe, tym razem naprawdę nieśmieszne rysunki ;) Całość zwieńczy koncert projektu muzycznego Mikołaja Tkacza >>WSZYSTKO<<

"Ich surrealistyczne komiksy znała garstka ludzi, przede wszystkim czytelnicy niezależnego magazynu komiksowego >Maszin<. Do czasu, aż założyli na Facebooku stronę pt. >Naprawdę nieśmieszne rysunki<, którą od czerwca polubiło ponad 20 tysięcy ludzi. I liczba ta bardzo szybko rośnie. Teraz Tkacz i Rzecznik muszą borykać się z komentarzami fanów, takimi jak: >Ten rysunek jest śmieszny, a miały być nieśmieszne. Czuję się oszukany<" - Bartek Przybyszewski, Gazeta WyborczaPlan:
g 17.00 rysowaniem na żywo na szybach pawilonu
g 19.00 Wernisaż
g 20.00 Koncert >>WSZYSTKO<<

MIKOŁAJ TKACZ (ur. 1991 r. w Poznaniu)
W 2013 roku obronił dyplom licencjata w specjalności Multimedia na Akademii Sztuki w Szczecinie. Członek komiksowej grupy Maszin, twórca muzyki eksperymentalnej.
W 2013 roku opublikował autorski komiks "Przygody Nikogo" i wraz z Agnieszką Piksą album komiksowy "Nieznany geniusz".
Na przestrzeni ostatnich lat uczestniczył w paru wystawach zbiorowych, a w marcu 2013 roku pokazał zbiór ponad 40 krótkich komiksów na swojej pierwszej wystawie indywidualnej pt. "Komiksy na kalkach" w Galerii U we Wrocławiu.
Na ostatniej edycji festiwalu sztuki wideo Punkty Widzenia w Łodzi otrzymał drugą nagrodę oraz wyróżnienie od Galerii Wymiana Józefa Robakowskiego za wideo pt. "Rysunki, które zrobiłem w manii", a parę miesięcy później za tę samą pracę zdobył trzecią nagrodę na I Festiwalu Sztuki Wideo Greenage w Gorzowie Wielkopolskim.
Obecnie Mikołaj Tkacz dużo koncertuje, rysuje komiks abstrakcyjny „Wojenka” i pracuje nad pracą dyplomową na temat nudy. colonthree emoticon

MICHAŁ RZECZNIK - Kulturoznawca, scenarzysta i rysownik, twórca warsztatów komiksowych. Autor albumów: „Generator 1000”, „ S/N”, „Warszawa”; współautor: „Przygód Powstania Warszawskiego”, „Wielkiego Atlasu Ciot Polskich” i najwyższego muralu w Warszawie; scenarzysta „Maczużnika”, "88/89" i "Rejsu". Publikował m.in. w „Gazecie Wybroczej”, „The Guardian” i „Le Monde”. Członek grupy Maszin.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-