Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wyprawa do wnętrza głowy Łukasza Kowalczuka


Od 25 lipca do 8 sierpnia we Wrocławskiej mia ART GALLERY (ul. Św. Mikołaja 61-62) odbędzie się wystawa komiksów, ilustracji i innych działań Łukasza Kowalczuka. Dodatkowo 25 lipca odbędą się warsztaty "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o tworzeniu komiksu, ale nie macie kogo zapytać", oraz odbędzie się premiera Artbooka limitowanego do 50 egzemplarzy "Wyprawa do wnętrza głowy Łukasza Kowalczuka".
Od 25 lipca do 8 sierpnia we Wrocławiu w mia ART GALLERY odbędzie się wystawa komiksów, ilustracji i innych działań Łukasza Kowalczuka, laureata trzech "Złotych Kurczaków", najważniejszej polskiej nagrody komiksu niezależnego

_____________________________________

Komiksy to nie fizyka kwantowa, ale w Polsce nie zapiszemy się ot tak na kurs, który odpowiednio przygotuje do tworzenia historii obrazkowych (o studiach kierunkowych zapomnijcie). Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysły, ale potrzebują kopa i pomocy, żeby zacząć je realizować.

Zaczniemy od krótkiej prelekcji na temat szukania inspiracji i gromadzenia materiałów źródłowych.
Łukasz Kowalczuk nie będzie was uczył rysunku, od tego są artyści. Dowiecie się za to wiele na temat: konceptu (czy jest sens porywać się na długaśne sagi, jeśli nie stworzyło się nawet shorta?), formatów (webkomiks? a może zin?), narzędzi, finansowania, dystrybucji, promocji i kilku innych istotnych aspektów. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, na początku mnóstwo rzeczy trzeba robić samemu.

Wcześniejsze przesłanie maila z pomysłami i informacjami na temat dotychczasowej twórczości będzie bardzo przydatne!

Wyszukiwanie oraz selekcja materiałów źródłowych, referencyjnych i inspiracji na potrzeby komiksu o napie***aniu po ryjach.
Jeżeli myślicie, że tylko autorzy poważnych historycznych historii przekopują się przez tony materiałów źródłowych, to ta prelekcja wyprowadzi was z błędu. Autor Nienawidzę Ludzi i Vreckless Vrestlers opowie o przygotowaniach do kolejnych komiksów i o tym, jak wiele radości może sprawić ten etap pracy. Zaleca się umycie rąk, ponieważ eksponaty będą dotykalne.


OPŁATA
50 zł / osoba

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: mia [at] allthatart.pl
_____________________________________
Wyprawa do wnętrza głowy Łukasza Kowalczuka

Wyprawa do wnętrza głowy Łukasza KowalczukaRysunki: Łukasz Kowalczuk
Wydanie: I
Data wydania: 25 Lipiec 2015
Druk: kolor
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: A4
Stron: 48
Cena: 130 zł
Wydawnictwo: ALIAS Fundacja
Nakład: 50 numerowanych egzemplarzy


W artbooku znajdzie się trochę wczesnych prac, bieżących, szkiców, nie publikowanych w Polsce, i najnowsze, stworzone w czasie prac nad artbookiem i będące zapowiedziami nowych projektów Łukasza Kowalczuka.[Ystad za Event FB I, Event FB II]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-