reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Urodziny Janusza Christy na Grodzisku


W niedzielę 19 lipca w Skansenie Archeologicznym - Grodzisko w Sopocie (ul. Haffnera 63) odbędzie się impreza "Urodziny Janusza Christy na Grodzisku". Organizator przygotował również konkurs "Dialog na Grodzisku". Więcej szczegółów oraz szczegółowy plan w rozwinięciu newsa.
Muzeum Archeologiczne w Gdańsku - Oddział w Sopocie oraz Wojtek Łowicki z ekipą DwuTaktu zapraszają na:

Urodziny Janusza Christy na Grodzisku

19 lipca 2015, od godziny 12.00 do 17.00
Skansen „Grodzisko”, Sopot, ul. Haffnera 63

Serdecznie zapraszamy na nietypową imprezę urodzinową w sopockim Grodzisku. Już 19 lipca (w niedzielę) odbędzie się święto Janusza Christy! W tym dniu w 1934 roku urodził się autor kultowej serii komiksów o Kajku i Kokoszu. Twórca ten prawie całe swoje życie związał z Sopotem. Naszą imprezą chcemy przybliżyć twórczość artysty, oddać mu hołd oraz w jej trakcie dobrze się bawić. Przygotowaliśmy bowiem mnóstwo atrakcji komiksowo-archeologicznych. W obchodach wezmą udział między innymi: Paulina Christa – wnuczka artysty, Wojtek Łowicki – promotor komiksu i dyrektor DwuTaktu, Bogdan Ruksztełło-Kowalewski – dyrektor Bałtyckiego Festiwalu Komiksu oraz pasjonaci twórczości Christy skupieni wokół bloga "Na plasterki!!!" (zaprezentują oni pokaz multimedialny pt.: "Dawno, dawno temu w Wieczorze Wybrzeża..., czyli jak Christa wyprzedził Gwiezdne Wojny"). W ramach imprezy zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej "Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia" oraz udziału w konkursach z nagrodami (m.in. Bitwa Komiksowa), wykładach i warsztatach, przygotowanych zarówno dla starszych, którzy już poznali twórczość Janusza Christy, jak i dla młodszych, którzy dopiero zagłębiają się w świat dzielnych wojów Kajka i Kokosza.
Zapraszamy: Sopot, Grodzisko – Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, ul. Haffnera 63
W godzinach: 12.00 - 17.00

www.grodziskosopot.pl

tel. 58 340 66 00
Program:

12.00 - 12.45 Konkurs komiksowy wiedzy o Kajku i Kokoszu i ich twórcy Januszu Chriście (Konkurs głównie dla dzieci. Prowadzą: Paulina Christa i Wojtek Łowicki)
13.00 - 14.00 Warsztaty rysowania komiksu (Prowadzi Bogdan Ruksztełło-Kowalewski)
14.00 - 15.00 Turniej łuczniczy o Garnek Lubawy
15.00 - 16.30 Pokaz multimedialny twórców bloga "Na palsterki!!!" pt.: "Dawno, dawno temu w Wieczorze Wybrzeża, czyli o tym jak Christa o pięć lat wyprzedził pomysły Gwiezdnych Wojen!" (Prowadzą: Kapral i Łamignat)
16.30 - 17.00 Bitwa Komiksowa (Rysowanie na czas na zadany temat. Konkurs z nagrodą główną, otwarty dla wszystkich. Prowadzą: Paulina Christa i Wojtek Łowicki)

Nagrody dla zwycięzców – komiksy Janusza Christy zostały ufundowane przez wydawnictwo Egmont.
Dzieci wstęp bezpłatny, dorośli kupują bilet ulgowy – 6zł.


UWAGA! KONKURS!
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w nietypowym konkursie "Dialog na Grodzisku". Konkurs polega na wymyśleniu dialogu pomiędzy postaciami z komiksu "Kajko i Kokosz", którzy znaleźli się na terenie Grodziska Sopot. Najlepsze, najśmieszniejsze pomysły zostaną nagrodzone publikacjami Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oraz darmowymi wejściówkami do oddziałów Muzeum. Ilustracje z dymkami do wypełnienia lada moment pojawią się na FB.


Szukajcie nas na FB


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-