baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Tworzenie komiksów punktem V. Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej


30 maja w godzinach 12:00 - 18:00 w łazienkach królewskich odbędzie się V. Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej. Jednym z punktów programu jest tworzenie komiksów wraz z animatorami Biblioteki Publicznej Bielany.
Zapraszamy do udziału w V. Warszawskim Festiwalu Edukacji Kulturalnej, który
w tym roku odbędzie się w Łazienkach Królewskich, 30 maja w godz. 12.00 - 18.00.Artyści i animatorzy kultury zaprezentują efekty prac grup amatorskich działających przy domach kultury, bibliotekach i szkołach.

Zapraszamy do aktywnego udziału w następujących wydarzeniach:
Rodzinna Gra Terenowa - Ogród Łazienkowski pełen zagadek
początek w Starej Kordegardzie. Zapisy: gra@wpek.pl
Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 lat, które w alternatywny sposób będą mogły zwiedzić Ogród Łazienkowski, poznać jego zabytki oraz odkryć nieznane historie. Na uczestników czeka mnóstwo zagadek. Ich rozwiązanie doprowadzi do tajemnego hasła - klucza i finalnie do nagrody niespodzianki.

Stara Kordegarda
Zabawy z zakresu edukacji czytelniczej będą prowadzić animatorzy Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów”. W programie: wykonywanie miniksiążeczek do wybranych wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Jana Brzechwy oraz do morałów zawartych
w bajkach Ignacego Krasickiego oraz wykonywanie zakładek do książek z filcu i papieru. Plastyczne zabawy będą realizowane w formie plenerowej na trawniku przy Starej Kordegardzie.

Strefa literacko-plastyczna przy Pałacu Na Wyspie
pierwsze lekcje malarstwa:
Plener malarski poprowadzą uczniowie CXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kilińskiego na Żoliborzu. Będą malować zachęcając innych do przyłączenia się do wspólnej pracy. Wszystkim chętnym konsultacji udzieli nauczycielka plastyki, artystka malarka Ewa Fronczak.
Do udziału w plenerze włączą się także seniorki z Domu Kultury Zacisze na Targówku.

Tworzenie komiksów:
Wspólnie z animatorami z Biblioteki Publicznej Bielany dzieci zbudują postać z komiksu przy pomocy kartonów. Zajęcia są skierowane do młodszych uczestników Festiwalu. Warsztaty mają na celu wyzwolenie energii spoczywającej w dzieciach poprzez malowanie farbami. Atrakcją z pewnością jest wielkość owej postaci. Drugą aktywnością jest malowanie komiksu na papierze pakowym. Uczestnicy tworzą dowolne kadry komiksowe z tekstem, wspólnie tworząc jedną historię.


Rodzinne czytanie bajek:
Będziemy zachęcać rodziców do czytania bajek swoim dzieciom na trawie przy Pałacu na Wyspie. Książki dzieciom będą czytać również wolontariusze Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Literacki Hyde Park przy Rondzie Zazdrości w Alei Chińskiej
Angielski Hyde Park to forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej).
Na nim właśnie bazuje literacki Hyde Park już od trzech lat obecny w czasie Festiwalu Edukacji Kulturalnej. W Łazienkach Królewskich przy Rondzie Zazdrości dajemy wszelką swobodę wypowiedzi literaturze. Każdy może wstąpić na postument i przeczytać lub powiedzieć napisany przez siebie wiersz, fragment prozy, przeczytać utwór Mistrza Ildefonsa (z okazji 107 rocznicy urodzin Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, to jego poezja będzie patronować tegorocznemu literackiemu happeningowi).

Prezentujemy:
Stara Kordegarda
Zaprezentowane zostaną filmy wykonane przez dzieci i młodzież podczas projektów realizowanych w szkołach, bibliotekach i domach kultury.
Pokażemy również unikatową Bibliotekę Książki Dziecięcej, w której zgromadzono książki wykonane samodzielnie przez dzieci w ramach konkursu „Wydajemy własną książkę”.
Są wśród nich: poezje, bajki, baśnie, opowieści fantastyczne, wspomnienia i historie z życia wzięte, komiksy, pozycje encyklopedyczne i popularnonaukowe. Każda z tych książek jest inna, a wszystkie przedstawiają niepowtarzalną wartość osobistej wypowiedzi młodego człowieka.
Bibliotekę Książki Dziecięcej można stale oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury “Muranów”.

Scena przy Nowej Oranżerii
Z piosenką literacką wystąpią laureaci konkursów wokalnych, zaś całość występów prowadzić będzie Szkolny Teatr PARADOX z LXXII LO im. Jakuba Jasińskiego
w Warszawie.

Przy Pałacu Myślewickim chóry zaśpiewają a capella.
12.00 - Chór AMO LIBERTATEM z Gimnazjum Nr 2 im. Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari w Warszawie, Mokotów
13.00 - Chór “Praskie Małmazyje” z Domu Kultury “Praga” w dzielnicy Praga Północ
14.00 - Chór BEMCANTO, Urząd Dzielnicy Bemowo
15.00 - Chór Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 93 im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej w Warszawie, Ursynów
16.00 - Chór Rodzinny “Soli Deo” przy Domu Kultury Włochy
17.00 - Towarzystwo Śpiewacze “Avanti” z Białołęckiego Ośrodka Kultury oraz Zespół Wokalny “Sarabanda” z Domu Kultury Świt na Targówku
17.30 - Chór Gimnazjum nr 44 im. Generała Pawła Chrzanowskiego w Warszawie, Śródmieście

Amfiteatr
Na scenie będzie można obejrzeć najciekawsze widowiska muzyczne przygotowane
w tym roku w domach kultury.
12.00 - Kuźnia Artystyczna, Centrum Kultury Wilanów
12.20 – „Białołęka” koncert w wykonaniu Studia Piosenki Białołęckiego Ośrodka Kultury
13.35 - Zespół wokalny „Dereń” ze Spółdzielczego Domu Kultury SMB Imielin
14.20 - „Ty też możesz śpiewać” Klub Kultury Gocław, Filia Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe
14.50 - Studio Głosu i Mowy "Uczucia te", Białołęcki Ośrodek Kultury
15.40 - „Największe przeboje musicali” w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Musicalowego „Arsus”, Ośrodek Kultury Arsus
16.10 - "No Rules" Teatr Tańca Test, Ośrodek Działań Artystycznych Dorożkarnia
16:45 - TAKT "Cafe Młodość", Ośrodek Działań Artystycznych Dorożkarnia
17.05 - Decybele, Służewski Dom Kultury

Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej odbywa się w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Program jest pierwszym w Polsce środowiskowym programem kultury i edukacji. Integruje środowiska zajmujące się edukacją kulturalną: instytucjonalne, oświatowe, pozarządowe i nieformalne.


[Ystad za wpek.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-